Polícia má dôkazy na obžalovanie Netanjahua z korupcie

Polícia má dôkazy na obžalovanie Netanjahua z korupcie

Archívne video
embed kód
JERUZALEM / Izraelská polícia má dôkazy, na základe ktorých odporučila prokuratúre, aby premiéra Benjamina Netanjahua obžalovala v dvoch prípadoch korupcie. S odkazom na dnešné oznámenie izraelskej tlače o tom informovala agentúra AP. Netanjahu následne v televíznom prejave označil tvrdenie polície za nepodložené a povedal, že bude naďalej viesť izraelskú vládu.

Hoci vyjadrenia polície Netanjahua zatiaľ priamo neohrozuje, môže medzi Izraelčanmi vyvolať protesty za jeho odstúpenie z funkcie, píše AP. O možnom obžalovaní však musí rozhodnúť prokurátor.

Izraelská polícia už niekoľko mesiacov vyšetruje dva prípady. V prvom z nich Netanjahu údajne prijal darčeky, vrátane šampanského a drahých cigár, v hodnote presahujúcej 100.000 dolárov od hollywoodskeho producenta Arnona Milchana a ďalších bohatých podporovateľov. V druhom prípade sa premiér údajne tajne dohováral s vydavateľom izraelských novín Jediot Achronot, aby sa o ňom písalo priaznivo výmenou za to, že obmedzí konkurenciu v médiách.

Podľa listov The Jerusalem Post, Haarec a televíznych kanálov 10 a 2 TV polícia žiada, aby bol Netanjahu obžalovaný v oboch prípadoch. Žiadosť polície teraz vyhodnotí generálny prokurátor.

Netanjahu, ktorý je premiérom Izraela od roku 2009 a funkciu zastáva už štvrté volebné obdobie, všetky obvinenia odmieta. Označuje sa za obeť kampane, ktorá ho má odstrániť od moci.

Zdroj: noviny.sk, čtk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:55 ZBOHATNITE S JOJKOU
01:00 Super poliši
03:05 Krimi
22:45 12 podmienok dedičstva: Nekompromisný osud
01:05 Webmaster
02:05 Hoď svišťom
23:05 Prison Break: Návrat
01:00 Myšlienky vraha: Za hranicami
02:35 Prison Break: Návrat
23:05 Fix a Foxi
23:30 Príbehy dvoch myší II.
23:55 Zabi nudu!
22:40 Reportér
00:35 Matky na tahu
02:10 Posedlá