Skoro jasno
25°
Bratislava
Zuzana
11.8.2022
Rakúsko hrozí Grécku vylúčením zo schengenského priestoru
Zdielať na
Zahraničie

Rakúsko hrozí Grécku vylúčením zo schengenského priestoru

Zdroj: SITA

VIEDEŇ / Rakúsko hrozí Grécku vylúčením zo schengenského priestoru vzhľadom na jeho postup v utečeneckej kríze. Podľa rakúskej ministerky vnútra Johanny Mikl-Leitner musia Atény lepšie zabezpečiť vonkajšie hranice Európskej únie, informovala dnes agentúra DPA.

"Keď štát Schengenu trvalo nespĺňa svoje záväzky a chce prijať pomoc len váhavo, potom nemôže existovať žiadne tabu," uviedla Mikl-Leitner pre nadchádzajúce nedeľňajšie vydanie nemeckých novín Welt am Sonntag, ktoré jej vyjadrenia zverejnili na svojej webovej stránke už v noci z piatka na sobotu.

Ak grécka vláda konečne neurobí viac pre zabezpečenie vonkajších hraníc EÚ, potom sa musí otvorene diskutovať aj o dočasnom vylúčení Grécka zo schengenského priestoru, zdôraznila rakúska ministerka.

Grécke námorníctvo je silné

"Je to mýtus, že grécko-turecká hranica nemôže byť kontrolovaná," vyhlásila Mikl-Leitner s tým, že grécke námorníctvo patrí k najsilnejším v Európe a mohlo by byť pod civilným vedením nasadené aj na kontrolu a registráciu migrantov.

"Trpezlivosť mnohých Európanov sa blíži ku koncu," povedala predstaviteľka rakúskych ľudovcov. "Veľa sa rozprávalo, teraz musia konečne prísť činy. Ide o ochranu stability, poriadku a bezpečnosti v Európe," dodala.

Súvisiace články

Najčítanejšie