Radikálni islamisti zverejnili mená a fotografie ľudí, ktorých chcú zabiť

22.03.2015 09:03 Noviny.sk Zahraničie

Radikálni islamisti zverejnili mená a fotografie ľudí, ktorých chcú zabiť

WASHINGTON / Prívrženci radikálov z hnutia Islamský štát (ISIS) zverejnili na internete zoznam mien a k ním i adresy a fotografie príslušníkov americkej armády. Zároveň vyzvali svojich "bratov v Amerike", aby ich zabili.

Skupina, ktorá o sobe hovorí ako o hackerskej divízii Islamského štátu, tvrdí, že prenikla do niekoľkých armádnych serverov, databáz a e-mailov a zverejnila informácie o stovke príslušníkov americkej armády, aby na nich mohli zaútočiť takzvaní osamelí vlci, píše Daily Mail

"Rozhodli sme sa zverejniť sto mien, aby sa s nimi naši bratia v Amerike mohli vysporiadať," cituje z vyhlásenia skupiny The Washington Post.

"Zabite ich v ich krajine, popravte ich v ich domoch, prebodnite ich, keď budú kráčať po ulici a budú si myslieť, že im nič nehrozí," dodala skupina.

Vec vyšetrujú

Ministerstvo obrany potvrdilo, že vec vyšetruje, ale zoznam zatiaľ nevyhlásilo za autentický.

Hackeri z ISIS informácie pravdepodobne nezískali zo serverov americkej vlády a podľa predstaviteľa Pentagonu, ktorého citoval denník New York Times sa väčšina údajov o ľuďoch zo zoznamu dá nájsť na verejných zdrojoch.

Zdroj: Reprofoto Daily Mail

Zoznam podľa denníka mohol vzniknúť na základe správ z médií, kde sa spomínali americkí vojaci podieľajúci sa na náletoch na pozície Islamského štátu v Iraku a Sýrii.

Hackli Twitter i YouTube

Nejde ale o prvý prípad, kedy stúpenci Islamského štátu tvrdia, že sa dostali do záznamov americkej armády. V januári tohto roku napadli účet Centrálneho velenia USA (Centcom) na sociálnej sieti Twitteri a jeho stránky na YouTube.

"IS je tu, sme vo vašom počítači, na každej vojenskej základni," odkázali vtedy hackeri Washingtonu.

Radikálni islamisti zverejnili video, na ktorom vyzývajú moslimov na Západe k útokom. YouTube video pre porušenie pravidiel stiahol, priniesol ho však server Vocativ, pozrite sa:

Zdroj: noviny.sk, The Washington Post, New York Times

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:10 Súdna sieň
05:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:30 Policajti v akcii
06:25 Prvé oddelenie
06:40 Prvé oddelenie
05:05 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:45 Vánoční okouzlení
08:20 Já, kocour
10:05 Slunce, seno, erotika