Kremeľ zverejnil nové fotografie prezidenta, hasí špekulácie o jeho stave

13.03.2015 15:34 Noviny.sk Zahraničie

Kremeľ zverejnil nové fotografie prezidenta, hasí špekulácie o jeho stave

MOSKVA / Kremeľ po špekuláciách o zdravotnom stave ruského prezidenta Vladimíra Putina zverejnil fotografie z jeho jednania. Taktiež ohlásil, že Putinova zrušená cesta do Kazaschstanu sa uskutoční v pondelok 16. marca. Zábery z Putinovej schôdzky podľa agentúry Reuters odvysielala aj ruská štátna televízia.

Fakt, že sa hlava Ruskej federácie približne týždeň neukázala na verejnosti a že odriekla návštevu Astany, vyvolal v médiách otázky o prezidentovom zdravotnom stave.

Mozgová mŕtvica

Jednou zo špekulácií bola aj mozgová mŕtvica, ktorú vraj Putin prekonal. Kremeľ tieto správy poprel s tým, že prezident je zdravý a že fámy sú následkom jarnej únavy novinárov.

Informácie k Putinovej schôdzke s predsedom Najvyššieho súdu Vjačeslavom Lebeděvom na webe Kremľu uvádzajú, že jednanie sa uskutočnilo v prezidentskej rezidencii Novo-Ogarjovo na predmestí Moskvy.

Putin na rokovaní s predsedom Najvyššieho súdu Viačeslavom Lebedevom:

Zdroj: SITA

V roku 2012 Putin ohlásil, že sa bude snažiť toto sídlo na svoju prácu využívať častejšie, aby uľavil hustej moskovskej doprave. Dopravné uzávierky a obmedzenia súvisiace s presunom prezidentskej kolóny cestnú dopravu v hlavnom meste Ruska ešte viac sťažujú.

Na vrchole popularity

Novinári ruských štátnych médií sledujú hlavu štátu na každom kroku a tlačový odbor Kremľu väčšinou neváha o Putinových aktivitách vo veľkej miere informovať.

Putin je v Rusku na vrchole svojej popularity. Po anexii ukrajinského Krymu sa v očiach vlastencov stal národným hrdinom. teraz sa ale pred kamerami a objektívmi novinárov týždeň neobjavil, čo vyvolalo špekulácie o prezidentovom zdraví.

K šíreniu nepotvrdených informácií prispel aj fakt, že Putin zrušil schôdzku v kazašskej Astane s politickými partnermi Nursultanom Nazarbajevom a Alexandrom Lukašenkom. Moskva to nijako nevysvetlila, správy o Putinovej chorobe ale poprela.

Pozrite si priložené video:

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
12:30 Top star
10:35 Králi zrubov
11:50 Profesionáli III.
12:45 Zlato v garáži IV.
10:00 Klan - V dobrom aj v zlom
11:30 Nákupné maniačky
13:00 Skutočné príbehy
11:05 Tom a Lili
11:15 Arthur a Minimojovia
11:40 Matematické príšerky II.
10:10 Nádech pro lásku
12:20 Cesta za králem trollů
14:10 Všechno musí pryč