V Donecku sa stále ozýva paľba, boje hlási aj Luhanská oblasť

V Donecku sa stále ozýva paľba, boje hlási aj Luhanská oblasť Zdroj: SITA
BRATISLAVA / Boje v najväčšom východoukrajinskom meste Doneck neutíchli ani v noci na utorok a napriek už 25 dní trvajúcom prímeriu skôr silnejú. Podľa ukrajinských novinárov je situácia v meste napätá, zvuky delostreleckých granátov a mín sa ozývajú prakticky zo všetkých štvrtí.

Donecká radnica v utorok oznámila, že boje sa odohrávajú najmä na severnom a východnom okraji mesta. Priamy zásah údajne dostal jeden z obytných domov, o obetiach ale zatiaľ nie sú žiadne informácie. Za rekordné označujú počet domácností, ktoré boli v dôsledku bojov odpojené od dodávok plynu.

Protitankové delá

Doprava a komunálne služby sa navzdory prakticky trvalým prestrelkám snažia zachovať normálny pracovný režim.

Povstalecká tlačová agentúra Novorossija oznámila, že povstalci v bojoch o donecké letisko prvýkrát použili nové protitankové delá. V bojoch o areál letiska, ktoré už trvajú mnoho týždňov, sa v noci údajne separatistom podarilo obsadiť dva objekty. Armáda bojové úspechy povstalcov popiera.

Ostreľujú civilné objekty

V Luhanskej oblasti sa podľa spravodajského serveru Cenzor bojuje v okolí miest Slovjanoserbsk a Popasna, ktoré ležia západne od Luhanska.

Separatisti tam údajne z raketometov Grad ostreľujú civilné objekty vrátane škôl. Povstalci sa pokúsili dobyť niekoľko obranných postov Národnej gardy s použitím tankov a raketometov, ich útoky boli ale odrazené.

Zdroj: noviny.sk/ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:25 Šport
18:00 Skutočné príbehy
19:10 Kinosála
19:30 Profesionáli II.
19:00 Kosti IV.
20:10 C.S.I.: Kriminálka New York III.
21:00 C.S.I.: Kriminálka New York III.
18:55 Malí fidlikanti
19:15 Rapotáčik 3
19:25 Barbapapa I.
18:15 Tajemství úspěchu
20:15 Kšeftaři
21:50 Plán útěku 2