Zatiahnuté
21°
Bratislava
Prokop
4.7.2022
Malaysia Airlines húfne opúšťajú zamestnanci
Zdielať na

Malaysia Airlines húfne opúšťajú zamestnanci

KUALA LUMPUR / Takmer dvesto zamestnancov leteckej spoločnosti Malaysia Airlines, ktorých lietadlá postihli dve katastrofy, dalo tento rok už výpoveď. Množstvo z nich uviedlo ako dôvod obavy o bezpečnosť alebo nátlak rodinných príslušníkov vyvolaný nešťastím, napísal server Channel NewsAsia.

Spoločnosť pritom čaká kvôli finančným problémom reorganizácia. Podľa odhadu denníka The Wall Street Journal aerolínie zrušia päťtisíc miest. O prácu príde štvrtina zamestnancov.

Za prvých sedem mesiacov tohto roka odišlo 168 členov posádky, najviac ľudí dalo výpoveď po júlovom zostrelení lietadla MH17 nad Ukrajinou. Teraz sa ale počty výpovedí vracajú na prijateľnú a očakávanú úroveň, píše sa v prehlásení spoločnosti.

Aerolónie Malaysia Airlines tento rok v marci prišli o Boeing 777 s 239 ľuďmi na palube, ktorý sa stratil z leteckých radarov cestou z Kuala Lumpur do Pekingu. Navzdory stále prebiehajúcemu pátraniu v Indickom oceáne sa doposiaľ po lietadle nenašla ani stopa.

Utajované dáta

Malajzijská vláda zverejnila satelitné dáta, ktoré viedli vyšetrovateľov k domienke, že zmiznuté lietadlo spoločnosti Malajsia Airlines sa zrútilo v južnej časti Indického oceánu. K dátam sa dostali najskôr príbuzní cestujúcich. Tí žiadali úrady o väčšiu transparentnosť. Následne boli médiám poskytnuté kópie, píše server BBC News. VIAC ČÍTAJTE TU: Malajzia zverejnila utajované dáta o zmiznutom boeingu

V júli bol ich ďalší Boeing 777 s takmer tristo ľuďmi na palube zostrelený nad východnou Ukrajinou. VIAC ČÍTAJTE TU: Na Ukrajine zostrelili lietadlo s 295 pasažiermi, nikto neprežil

Pri oboch tragédiách zahynulo 537 ľudí, vrátane dvadsiatichsiedmich členov posádky.

Poškodená povesť firmy

Obe udalosti poškodili povesť firmy a prehĺbili dlhodobé finančné problémy. Malajzijský štátny investičný fond plánuje prevziať plnú kontrolu nad tamojšími aerolíniami a previesť rozsiahlu reorganizáciu. Podľa denníku The Wall Street Journal prepustí štvrtinu z dvadsaťtisíc zamestnancov.

Agentúra Reuters s odvolaním zdroj priamo z prostredia uviedla, že spoločnosť zruší až šesť tisíc pracovných miest. Čínske médiá uvádzajú, že spoločnosť prepustí štyri tisíc zamestnancov.

Tajná základňa

Objavili sa aj informácie,že lietadlo sa nachádza na tajnej základni. Do pátrania po lietadle sa zapojil aj slovenský jasnovidec. Ten tvrdí, že na tajnej základni sú ukrytí pasažieri a netušia, čo s nimi bude. VIAC SA DOZVIETE TU: Malajzia zverejnila utajované dáta o zmiznutom boeingu

Súvisiace články

Najčítanejšie