Golf, večera, koncert. Takto dovolenkuje prezident Obama

Golf, večera, koncert. Takto dovolenkuje prezident Obama

MARTHA´S VINEYARD / Návštevníci ostrova Martha´s Vineyard sem prichádzajú v nádeji, že sa im podarí aspoň na chvíľu zbadať prezidenta Baracka Obamu, ktorý tu trávi dovolenku. Nič také sa ale nemôže stať, pretože Obamova návšteva je čisto súkromná. Aj keď turisti prezidenta neuvidia, tématické suveníry s motívom jeho dovolenky idú na odbyt.

"Všetci tu čakáme, ale nič sa nedeje," uviedla dvadsaťštyriročná pokladníčka Ena Pejkovicová z mestečka Vineyard Haven. Aj keď prezident na ostrove dovolenkuje dlhé dva týždne, málokto z miestnych obyvateľov má šancu sa s ním stretnúť.

Práca a dovolenke

Obama tu trávi dovolenku už štvrtýkrát a vždy sa snaží vyhýbať veľkej pozornosti. Navštevuje často len miestny golfový klub, občas zájde na večeru do niektorého z lepších podnikov a večer sa objaví na jazzovom koncerte.

Aj na ostrove Martha's Vineyard ho ale zastihli pracovné povinnosti. Už počas prvého týždňa médiám poskytol vyjadrenie napríklad k americkým leteckým útokom v Iraku či k nepokojom v americkom Fergusone. Potom dokonca kvôli konzultáciám so svojimi poradcami odišiel na pár dní do Washingtonu. V stredu sa z ostrova vyjadril k zabitiu amerického novinára Jamese Foleyho.

Prezident Obama hrá golf:

Právo na súkromie

Niektorí z miestnych Obamovu prítomnosť nijak zvlášť neprežívajú. "Ostrov si na to už zvykol," povedala Douglas Nash, ktorý sem jazdí každé leto už 35 rokov a prezidenta nikdy nevidel. Iní zase zdôrazňujú, že prezident má právo na súkromie. "Majú dovolenku. Tak nech si to užijú," myslí si Russell Fritz, ktorý na ostrov jazdí rovnako dlhé roky.

Aj keď je veľmi nepravdepodobné, že by sa Obama objavil kdekoľvek medzi ľuďmi na ostrove, čokoľvek s ním spojené predstavuje výnosný obchod. V podniku Sharky's Cantina sú napríklad hitom ananásové koktejly nazvané Obamaritas. A v neďalekom obchode sa zase najlepšie predává tričko s nápisom "Trávil som leto s prezidentom Obamom", ktoré stojí 17 dolárov.

Takto si prezident užíva voľné chvíle s rodinou:

Zdroj: SITA
Zdroj: SITA
Zdroj: SITA
Zdroj: SITA

Zdroj: noviny.sk/ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:40 Kutyil s.r.o. II.
13:35 INKOGNITO
14:50 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
13:00 Simpsonovci IX.
13:30 Simpsonovci IX.
14:35 POLICAJTI V AKCII
12:50 Ochrana svedkov IV.
13:50 Hawaii 5-0 X.
14:50 Dokázaná nevina
13:05 Ruby z dúhy I.
13:25 Viking Vicky
13:35 Viking Vicky
11:45 Život ryb
13:20 Rozchod
15:00 Sladko-slaná láska