V Žiline prišiel o život dôchodca, kamionista nezastavil na semafóre

V Žiline prišiel o život dôchodca, kamionista nezastavil na semafóre

ŽILINA / Osemdesiatjedenročný dôchodca prišiel v sobotu ráno o život na priechode pre chodcov v žilinskej mestskej časti Strážov. Zrazil ho 65- ročný vodič nákladiaka, ktorý si za volant nesadol triezvy. Podľa miestnych je nehoda dôsledkom toho, že vodiči na tomto úseku nedodržiavajú rýchlosť.

Starší muž z mestskej časti Strážov prechádzal cez priechod pre chodcov keď ho zrazilo auto. Jozef mal namierené na cintorín. Počkal si kým mu na semafóre zasvietila zelená.

Za volantom nákladiaka sedel 65-ročný Žilinčan. Ten ale nezastavil na červenú, Jozefovi nedal na priechode pre chodcov prednosť a zrazil ho. Hasiči boli na mieste veľmi rýchlo, staršiemu mužovi už nedokázali pomôcť.

"Osobu sme vytiahli spod nákladiaku a snažili sme sa jej pomôcť, ale po príchode zdravotnej služby sa nedalo pomôcť," hovorí veliteľ zásahu Jozef Panák. Policajti dali profesionálnemu vodičovi fúkať, v krvi mal ráno o pol desiatej ešte zostatkový alkohol.

"Pri dychovej skúške bola vodičovi nameraná hodnota 0,13 čo je v prepočte 0,27 promile," povedala hovorkyňa žilinskej polície Jana Balogová. Strážovčania 4 roky bojujú za to, aby sa situácia v mestskej časti zlepšila, na mesto poslali približne 150 podnetov. Sú presvedčení o tom, že aj napriek tomu že ide o frekventovný úsek, pomohlo by zníženie maximálnej povolenej rýchlosti. "Tá 70tka, ktorá tu je, tu nemá byť. Je to uzavretá mestská časť, mala by tu byť jednoznačne 50tka," hovoria obyvatelia. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:25 ŠPORT
19:45 Profesionáli VII.
20:40 Mafiánovci
23:00 OKTAGON - VÝZVA
20:10 Kosti VIII.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
22:55 ŽREBOVANIE
20:00 Príbehy dvoch myší II.
20:25 Robošváb II.
20:50 Sherm a jeho mikróby
20:15 Tah pěšcem
22:15 Otcové a dcery
00:05 Síla života