V Žiline prišiel o život dôchodca, kamionista nezastavil na semafóre

V Žiline prišiel o život dôchodca, kamionista nezastavil na semafóre

ŽILINA / Osemdesiatjedenročný dôchodca prišiel v sobotu ráno o život na priechode pre chodcov v žilinskej mestskej časti Strážov. Zrazil ho 65- ročný vodič nákladiaka, ktorý si za volant nesadol triezvy. Podľa miestnych je nehoda dôsledkom toho, že vodiči na tomto úseku nedodržiavajú rýchlosť.

Starší muž z mestskej časti Strážov prechádzal cez priechod pre chodcov keď ho zrazilo auto. Jozef mal namierené na cintorín. Počkal si kým mu na semafóre zasvietila zelená.

Za volantom nákladiaka sedel 65-ročný Žilinčan. Ten ale nezastavil na červenú, Jozefovi nedal na priechode pre chodcov prednosť a zrazil ho. Hasiči boli na mieste veľmi rýchlo, staršiemu mužovi už nedokázali pomôcť.

"Osobu sme vytiahli spod nákladiaku a snažili sme sa jej pomôcť, ale po príchode zdravotnej služby sa nedalo pomôcť," hovorí veliteľ zásahu Jozef Panák. Policajti dali profesionálnemu vodičovi fúkať, v krvi mal ráno o pol desiatej ešte zostatkový alkohol.

"Pri dychovej skúške bola vodičovi nameraná hodnota 0,13 čo je v prepočte 0,27 promile," povedala hovorkyňa žilinskej polície Jana Balogová. Strážovčania 4 roky bojujú za to, aby sa situácia v mestskej časti zlepšila, na mesto poslali približne 150 podnetov. Sú presvedčení o tom, že aj napriek tomu že ide o frekventovný úsek, pomohlo by zníženie maximálnej povolenej rýchlosti. "Tá 70tka, ktorá tu je, tu nemá byť. Je to uzavretá mestská časť, mala by tu byť jednoznačne 50tka," hovoria obyvatelia. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:20 ZBOHATNITE S JOJKOU
19:40 Kutyil s.r.o. III.
20:35 Hooten a Lady: Lovci pokladov
21:25 Hooten a Lady: Lovci pokladov
17:55 Vraždy v Midsomeri X.
20:10 Myšlienky vraha V.
21:00 Myšlienky vraha V.
19:30 Fix a Foxi II.
20:00 Príbehy dvoch myší
20:25 Robošváb III.
18:35 Když se zrodí láska
20:15 Deepwater Horizon: Moře v plamenech
22:10 Posedlost rudou