V Žiline prišiel o život dôchodca, kamionista nezastavil na semafóre

V Žiline prišiel o život dôchodca, kamionista nezastavil na semafóre

ŽILINA / Osemdesiatjedenročný dôchodca prišiel v sobotu ráno o život na priechode pre chodcov v žilinskej mestskej časti Strážov. Zrazil ho 65- ročný vodič nákladiaka, ktorý si za volant nesadol triezvy. Podľa miestnych je nehoda dôsledkom toho, že vodiči na tomto úseku nedodržiavajú rýchlosť.

Starší muž z mestskej časti Strážov prechádzal cez priechod pre chodcov keď ho zrazilo auto. Jozef mal namierené na cintorín. Počkal si kým mu na semafóre zasvietila zelená.

Za volantom nákladiaka sedel 65-ročný Žilinčan. Ten ale nezastavil na červenú, Jozefovi nedal na priechode pre chodcov prednosť a zrazil ho. Hasiči boli na mieste veľmi rýchlo, staršiemu mužovi už nedokázali pomôcť.

"Osobu sme vytiahli spod nákladiaku a snažili sme sa jej pomôcť, ale po príchode zdravotnej služby sa nedalo pomôcť," hovorí veliteľ zásahu Jozef Panák. Policajti dali profesionálnemu vodičovi fúkať, v krvi mal ráno o pol desiatej ešte zostatkový alkohol.

"Pri dychovej skúške bola vodičovi nameraná hodnota 0,13 čo je v prepočte 0,27 promile," povedala hovorkyňa žilinskej polície Jana Balogová. Strážovčania 4 roky bojujú za to, aby sa situácia v mestskej časti zlepšila, na mesto poslali približne 150 podnetov. Sú presvedčení o tom, že aj napriek tomu že ide o frekventovný úsek, pomohlo by zníženie maximálnej povolenej rýchlosti. "Tá 70tka, ktorá tu je, tu nemá byť. Je to uzavretá mestská časť, mala by tu byť jednoznačne 50tka," hovoria obyvatelia. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:50 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:05 Dobrá manželka VII.
05:50 IQ TAXI
06:15 Súdna sieň
05:20 Panelák
06:05 TIPOS INFO
06:15 Kutyil s.r.o. II.
05:20 Sam a Max
05:40 Príšerky zo skúmavky
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:45 Let’s Dance: Revolution
07:35 Zlatý holky
09:30 Belmondo