Do Vltavy sa zrútila betónová lávka, zranili sa štyria ľudia

Do Vltavy sa zrútila betónová lávka, zranili sa štyria ľudia

Archívna reportáž
embed kód
PRAHA / Pri Trójskom zámku sa zrútila veľká betónová lávka pre peších priamo do Vltavy. Pri páde sa zranili štyri osoby. Na mieste zasahoval aj vrtuľník.

Betónová lávka, ktorá vedie od Trójskeho zámku na Cisársky ostrov sa zrútila približne o pol druhej poobede. "Časť lávky sa zrútila, padnúť môže aj ďalšia časť," povedal pre ČTK hovorca pražských hasičov Martin Kavka.Hasiči prehľadávajú hladinu rieky, pomáhajú im pri tom aj kanoisti z neďalekého klubu. Údajne požiadali o zastavenie lodnej dopravy v mieste nešťastia. Na miesto povolali aj statika.  

Podľa doterajších zistení sa pri páde zranili štyria ľudia. 60-ročný muž je v umelom spánku, o tri roky staršia žena má má mnohopočetné zranenia. Ďalší dvaja ľudia nie sú vážne zranení. 

Na miesto nešťastia dorazili aj zástupcovia mestskej časti Praha 7. "Obratom žiadam mimoriadne rokovanie dozornej rady za účasti pracovníkov, ktorí sú zodpovední za mosty a lávky," zdelil ČTK zástupca starostu Prahy 7 a pražský zástupca Ondřej Mirovský.

Trójska lávka je jedna z 32 mostov a lávok, ktoré v Prahe vedú cez rieku Vltava. Lávka, ktorá slúžila len pre peších a cyklistov, spojovala pražskú štvrť Trója s Cisárskym ostrovom od júla 1984. Na jej mieste stá od roku 1976 provizórny pontónový most, ktorý v roku 1981 strhla povodeň. Stavbu lávky projektoval jeden z najznámejších českých autorov mostových konštrukcií Jiří Stráský. Lávku postavili pomocou netradičnej technológie, pri ktorej mostovku tvoria panelové segmenty natiahnuté ako gorálky na silných oceľových lanách. 

Tragický pád mosta majú v pamäti aj Slováci. V roku 2012 sa pri obci Kurimany zrútil most vo výstavbe nad diaľnicou D1. Zahynuli pri tom dvaja robotníci a ďalší zomrel v nemocnici. Pozrite si video:

Zdroj: ČTK, noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
22:05 VEĽKÝ BALÍK
23:00 Milenci tých druhých
20:05 OKTAGON MMA ZÁPASENIE - FINÁLE
23:25 Po stopách zabijaka
01:25 Centurion
21:00 Myšlienky vraha VI.
22:00 INKOGNITO
23:05 INKOGNITO
21:30 Sam a Max
21:50 Jahôdka a jej kamaráti II.
22:15 Agi Bagi II.
20:15 Empire State
21:55 Pláč sovy
23:45 Vždycky jsem chtěl být gangster