Kotlebovci sa chystajú do Piešťan, vedenie mesta ich tam nechce

Kotlebovci sa chystajú do Piešťan, vedenie mesta ich tam nechce

PIEŠŤANY / Vedenie Piešťan bude hľadať spôsob, ktorým by zabránilo konaniu povolebného stretnutia predstaviteľov politickej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko v meste. Kotlebovci chcú stretnutie s obyvateľmi organizovať začiatkom marca v priestoroch Mestského kultúrneho strediska. Informovala o tom hovorkyňa piešťanskej radnice Eva Bereczová.

Práve z Piešťan pochádzajú dvaja poslanci Národnej rady SR Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko Martin Beluský a Stanislav Drobný.

Vedenie mesta podľa Bereczovej nesúhlasí s tým, aby sa takéto podujatie konalo v mestských priestoroch. Pracovníci Mestského kultúrneho strediska podľa nej stretnutie neadekvátne posúdili.

Pamätník holokaustu

"Piešťany si každoročne niekoľkokrát uctia občanov, ktorí boli prenasledovaní, umučení či zavraždení nacistickým režimom. V našom meste je vybudovaný Pamätník holokaustu. Mesto si každoročne pripomína Pamätný deň holokaustu a rasového násilia,“ pripomenula Bereczová.

Počas holokaustu bolo podľa nej zavraždených 1 065 piešťanských Židov. Počas druhej svetovej vojny bol medzi deportovanými aj budovateľ piešťanských kúpeľov Ľudovít Winter. Hoci on holokaust prežil, jeho dcéra sa z koncentračného tábora nevrátila. Predstavitelia Piešťan sa plánovaným stretnutím strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko budú zaoberať v pondelok.

Stopka aj v Nových Zámkoch

Ešte v januári podobne postupovalo aj mesto Nové Zámky. Strane Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko neposkytlo priestor na organizáciu jej podujatia. Rozhodol tak primátor mesta Otokar Klein.

Prívrženci strany sa mali v Nových Zámkoch stretnúť v stredu 25. januára. Klein v rozhodnutí, ktoré poskytol Peter Kijaček zo sekretariátu primátora mesta, zároveň informuje, že podujatie bolo nahlásené ako verejné kultúrne podujatie, avšak povolebný míting politických strán kultúrnym podujatím nie je, nespĺňa požiadavky zákona a obchádza zákon o volebnej kampani.

Zdroj: noviny.sk, sita

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Mechanik zabijak 2
01:05 Bez úniku
02:35 Samovražedná misia
22:25 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
22:45 Láska po anglicky
00:45 Tankový prapor
21:50 Taken - Posadnutý pomstou II.
22:55 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
00:45 Vikingovia V.
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
22:40 Požiarnik Sam VIII.
22:55 Okido I.
22:10 24 hodin života
01:55 Rukojmí
03:25 Tygr a sníh