Prešiel pár metrov a skončil v potoku. Pred jazdou pil

Prešiel pár metrov a skončil v potoku. Pred jazdou pil

RUSKÝ POTOK / Prešiel sotva pár metrov od svojho domu a s autom sa ocitol v miestnom potoku. Podľa polície za to môže to, že 59-ročný muž nesedel za volantom triezvy. Potom ako nafúkal viac ako jedno promile, ho polícia stíha pre ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

Nehoda sa stala okolo jedenástej dopoludnia. To, ako vodič s autom zišiel do potoka, videli miestni obyvatelia. "Po príchode na miesto bolo zistené, že vozidlo sa nachádza v miestnom potoku, v hĺbke asi troch metrov," informuje veliteľ zásahu Ervín Škutka. 

Pri havarovanom aute boli ako prví dobrovoľní hasiči z obce. "Na mieste pomáhali naši dobrovoľní hasiči z obce," hovorí starosta obce Martin Riľak. Privolaní záchranári muža previezli do sninskej nemocnice, kde bol hostpitalizovaný.

Podľa polície vodič nebol pripútaný bezpečnostným pásom. Podrobili ho aj dychovej skúške na alkohol. "Tá mala pozitívny výsledok. Vodičovi bolo v krvi nameraná hodnota 0,79 mg/l vo vydychovanom vzduchu, čo je v prepočte viac ako 1,5 promile," povedal hovorca prešovských hasičov Daniel Džobanik. Polícia nehodu zadokumentovala a v prípade začal trestné stíhanie.

"Muža polícia stíha pre prečin ohrozovanie pod vplyvom návykovej látky," dodáva Džobanik. "Po zadokumnetovaní políciou sme vozidlo pomocou navijaku vozidlo vytiahli von," dodáva Škutka. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:10 Vtierka Castle II.
12:15 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
13:50 Stratené duše I.
10:25 MacGyver
11:25 MacGyver
12:50 Prvé oddelenie II.
10:10 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
11:30 JAG IV.
12:30 JAG IV.
11:05 Fix a Foxi
11:35 Príbehy dvoch myší
12:00 Albert spoznáva svet
09:55 Pinocchio
11:30 Domácnost naruby
13:15 Loď lásky