Majiteľ zastrelil svojho psa, hrozí mu pokuta

Majiteľ zastrelil svojho psa, hrozí mu pokuta

ROKYTOV / Obyvatelia Rokytova (okres Humenné) upozorňujú na prípad streľby, ktorá sa odohrala na miestnom družstve. Štyri strelné rany mali podľa nich usmrtiť psa, ktorý bol uviazaný na reťazi. Tento prípad sa dostal na prokuratúru a rieši ho aj polícia. Majiteľ psa sa podľa Štátnej veterinárnej a potravinovej správy bráni tým, že pes chytal kravy pri pasení za chvosty a jedna z dojníc ho mala zraniť. Psa chcel údajne ušetriť od trápenia. Zákon o veterinárnej starostlivosti však takýto spôsob nedovoľuje.

"Bolo to ako jatky, bol jeden výstrel kňučanie psa, druhý výstrel.Ja som sa pozerala, že čo sa deje. Pes dostal štyri rany," hovorí obyvateľka obce.

Jedna z dojníc mala psa kopnúť takou silou, že zostal čiastočne nehybný. Išlo o paralýzu panvových končatín. Svedkyňa streľby preto o prípade informovala saj združenie pre ochranu zvierat.

"Muž sa dopustil trestného činu, pretože došlo aj k týraniu zvieraťa. Sučka trpela, bola dostrieľaná, pretože do nej strelil viackrát. Navyše to bolo v intraviláne obce," informuje  Mária Sliacka, z Linky pre zvieratá v núdzi.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ-Katarína Kleknerová

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:45 Súdna sieň
10:50 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
09:15 Simpsonovci VII.
10:00 LUCKY ROOM
11:30 NOVÉ BÝVANIE
09:35 JAG V.
10:55 Tequila a Bonetti
12:00 MacGyver
09:45 Strážca vesmíru Roger
10:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
10:25 Požiarnik Sam X.
09:15 Princ a já: Královské líbánky
11:00 Žena z mých snů
12:45 Síla naděje