V Michalovciach kradnú návštevy majetok nemocnice. Sprísňujú pravidlá

V Michalovciach kradnú návštevy majetok nemocnice. Sprísňujú pravidlá

MICHALOVCE / Pacienti a návštevy údajne rozkrádajú majetok nemocnice v Michalovciach. A to je v prevádzke sotva dva mesiace. Nemocnica síce zmiznuté vybavenie izieb už nahradila, no zároveň musela prijať netradičné opatrenie.

Chýbajúce veci na izbách zistili až pri záverečnom upratovaní a dezinfekcii. V tom čase sú bývalí pacienti aj s pamiatkou na nemocnicu, už doma. "Trošku nás zaskočili tie krádeže, ktoré sme zaznamenali. Najčastejšie ide o príbory a ovládače na TV," povedala manažérka Klastra žena a dieťa nemocnica Michalovce Milena Cifruľáková.

Veci z nemocnice najčastejšie miznú počas návštevných hodín. V zdravotníckom zariadení preto zaviedli prísnejšie pravidlá, pre mnohopočetné skupinky osôb. "Zredukovali sme počet osôb k jednotlivému pacientovi na troch," hovorí Cifruľáková.

Špeciálny režim platí aj v prípade pohybu osôb mimo liečebného procesu v objekte nemocnice. Návštevy totiž prišli o dve hodiny z vyhradeného času.

Na sociálnych sieťach sa už objavila aj informácia o tom, že návštevy sa dokonca na izbách pre pacientov sprchujú. V nemocnici kvôli tomu nepripravujú žiadne opatrenia, keďže na to nie je dôvod. "Ťažko je to dokázateľné. Toto sa nám nepotvrdilo, nemali sme túto skúsenosť," dodáva Cifruľáková.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:25 Noviny TV JOJ
06:20 Krimi
06:50 Noviny TV JOJ
05:25 Profesionáli III.
06:10 Vyvolení - Dom snov
08:15 NOVÁ ZÁHRADA
05:15 Skutočné paničky z Atlanty VII.
06:40 Motív IV.
07:30 Hawaii 5.0 VII.
05:05 Robošváb IV.
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:55 Pozlátko Hollywoodu
08:25 Něco na těch mužích je
10:00 Asterix: Sídliště bohů