Nehoda pri Košiciach. Dodávka prešla do protismeru a zrazila sa s autom

Nehoda pri Košiciach. Dodávka prešla do protismeru a zrazila sa s autom

KOŠICE / Na ceste zo Šace do Košíc sa ráno stala mimoriadne vážnado nehoda. Dodávka plná mužov z Ukrajiny prešla do protismeru, kde sa zrazila s osobným autom. Dôvodom čelnej zrážky bol pravdepodobne mikrospánok vodiča, ktorý údajne šoféroval niekoľko hodín bez oddychu.

Nehoda sa stala v košickej mestskej časti Šaca. Osemnásťročný vodič zrejme za volantom zaspal a zrazil sa so Suzuki , ktoré po náraze odhodilo do priekopy a ostalo prevrátené na streche. Obaja vodiči boli vo vozidlách zakliesnení.

"Vodičov oboch vozidiel bolo nutné vyslobodiť pomocou vyslobodzovacieho náradia," uviedol riaditeľ OR HaZZ Tomáš Berzetei. Hasiči všetkým poskytli prvú pomoc a čakali na príjazd záchranárov. Na mieste bolo sedem zranených ľudí. "Utrpeli zranenia, ktoré hodnotíme u jedného pasažiera ako stredne závažné, poranenie dolnej končatiny a chrbta, plus ostatní pasažieri utrpeli ľahšie poranenia," uviedol hovorca košickej záchrany Igor Krupa. 

Sanitky postupne odvážali zranených do nemocnice. Hasiči vyslali na miesto i špeciálne vozidlo, pomocou ktorého dostali szuzuky na kolesá. Príčiny a mieru zavinenia vodičov vyšetrujú policajti. Podľa našich informácií zrejme za nehodu môže mikrospánok vodiča, údajne bol za volantom už dlhé hodiny. Muži sa vracali domov z práce v Prahe, smerovali na Ukrajinu. Tí, ktorých prepustili s nemocnice len s ľahkými zraneniami čakali na ďalšie auto z Užhorodu, aby dostali na sviatky domov.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:45 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
16:00 POLICAJTI V AKCII
17:00 NOVINY O 17:00
14:35 MacGyver
16:45 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela
17:10 Simpsonovci XX.
14:30 Vražedné Miami
15:30 Graceland III.
16:30 C.S.I.: Kriminálka Miami
14:30 Robošváb
14:55 Sherm a jeho mikróby
15:10 Bobove dobrodružstvá na pláži
13:30 Příběhy ze Země Oz: Dorotčin návrat
15:10 Absurdistán
16:55 Žena z mých snů