Zatiahnuté
12°
Bratislava
Danica, Dana
16.4.2024
Smrteľná nehoda na východe
Zdielať na

Smrteľná nehoda na východe

MICHALOVCE / Jedna osoba prišla o život a štyri sa zranili pri dopravnej nehode medzi obcami Palín a Zemplínska Široká v okrese Michalovce. Nehoda sa stala v sobotu okolo 18:00.

Podľa doterajších zistení 20-ročný vodič z okresu Michalovce šoféroval Mercedes-Benz po ceste v smere od obce Palín na obec Zemplínska Široká, pričom po prejdení ľavotočivej zákruty prešiel do protismeru, kde strhol riadenie auta doprava. Potom s vozidlom prešiel mimo vozovku, kde sa na poli vozidlo niekoľkokrát prevrátilo.

Pri dopravnej nehode jeden zo spolujazdcov (24) na mieste podľahol zraneniam. Podľa predbežných lekárskych správ vodič a ďalší spolujazdec (47) utrpeli ťažké zranenia a ďalší dvaja spolujazdci (23, 32) utrpeli ľahké zranenia. Vodičovi urobili dychovú skúšku, výsledok bol negatívny.

"I napriek rýchlemu zásahu záchranárov a rozšírenej resuscitácii, následne lekár záchrannej zdravotnej služby konštatoval s poľutovaním úmrtie," informuje záchranár Andrej Hirjak.

Škodu na aute odhadujú na približne 20-tisíc eur. "V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Michalovciach začal trestné stíhanie pre trestné činy usmrtenia a ublíženia na zdraví. Bližšie okolnosti tragickej nehody sú predmetom vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy," informuje hovorkyňa košickej polície Jana Mésasrová.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy