Nová multifunkčná hala pre Záhorskú Bystricu. Slúžiť bude nielen športu, ale aj kultúre

Nová multifunkčná hala pre Záhorskú Bystricu. Slúžiť bude nielen športu, ale aj kultúre

ZÁHORSKÁ BYSTRICA / Dvojnásobný majster Slovenska - tím Tsunami Záhorská Bystrica, sa zrejme vyšvihne ešte vyššie v tabuľkách. Mestská časť totiž iba pred pár dňami predstavila novú multifunkčnú halu. Prekvitať v nej však nebude iba florbal.

Nová multifunkčná hala v Záhorskej Bystrici sa nebude využívať len na športové aktivity, čo sa ukázalo hneď úvode, svoju púť odštartovala muzikálom Jesus Christ Superstar v podaní študentov. 

"Tým, že je multifunkčná, chceme ju vyskúšať aj na kultúrne podujatia a Jesus Christ Superstar sa nám zdá také symbolické, aby naozaj slúžila a mala nejaké to posvetenie. Pevne verím, že bude slúžiť hlavne športovcom zo Záhorskej Bystrice, že budeme dosahovať, nie len vo florbale, vynikajúce výsledky, " vysvetľuje starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa. 

Prioritne je určená pre florbal

Rekonštrukcia pôvodnej telocvične v areáli základnej školy trvala dva roky. Hala je multifunkčná, športovať sa v nej bude rôznymi spôsobmi, prioritne je však určená na florbal. "Florbal sa teší veľkej popularite, čiže si naozaj tento šport zaslúžil svoj veľký stánok," verí viceprimátor pre školstvo a šport Juraj Káčer. 

Aj nadácia TV JOJ podporuje florbal a dokonca organizuje celonárodnú súťaž v tomto športe pre základné a stredné školy, krajské kolo sa uskutoční práve v tejto novej hale. 

"Krok za krokom, myslím si, že postupne kraj zveľaďujeme. V tomto prípade to nie je zásluha BSK, je to zásluha obce Záhorská Bystrica. Ja som hrdý na to, že obce sa dnes vedia pozviechať , urobiť si novú športovú halu a mohol by to byť príklad aj pre ostatných ," hovorí predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. 

Naučme deti športovať. 150 profesionálnych športovcov podporilo mimoriadnu akciu. Viac vo videu: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:55 EXTRÉMNE PRÍPADY
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
11:10 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas IX.
12:25 Fórky, vtipky XXVII.
13:00 Simpsonovci XXIII.
10:05 Klamári II.
11:20 Kravaťáci VIII.
12:15 Tyran III.
10:50 Volám sa Caillou V.
11:20 Fix a Foxi
11:45 Timothy ide do školy II.
09:45 Z ulice na green
11:30 Muž, který se směje
13:15 Kouzlo Vánoc