Nová multifunkčná hala pre Záhorskú Bystricu. Slúžiť bude nielen športu, ale aj kultúre

Nová multifunkčná hala pre Záhorskú Bystricu. Slúžiť bude nielen športu, ale aj kultúre

ZÁHORSKÁ BYSTRICA / Dvojnásobný majster Slovenska - tím Tsunami Záhorská Bystrica, sa zrejme vyšvihne ešte vyššie v tabuľkách. Mestská časť totiž iba pred pár dňami predstavila novú multifunkčnú halu. Prekvitať v nej však nebude iba florbal.

Nová multifunkčná hala v Záhorskej Bystrici sa nebude využívať len na športové aktivity, čo sa ukázalo hneď úvode, svoju púť odštartovala muzikálom Jesus Christ Superstar v podaní študentov. 

"Tým, že je multifunkčná, chceme ju vyskúšať aj na kultúrne podujatia a Jesus Christ Superstar sa nám zdá také symbolické, aby naozaj slúžila a mala nejaké to posvetenie. Pevne verím, že bude slúžiť hlavne športovcom zo Záhorskej Bystrice, že budeme dosahovať, nie len vo florbale, vynikajúce výsledky, " vysvetľuje starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa. 

Prioritne je určená pre florbal

Rekonštrukcia pôvodnej telocvične v areáli základnej školy trvala dva roky. Hala je multifunkčná, športovať sa v nej bude rôznymi spôsobmi, prioritne je však určená na florbal. "Florbal sa teší veľkej popularite, čiže si naozaj tento šport zaslúžil svoj veľký stánok," verí viceprimátor pre školstvo a šport Juraj Káčer. 

Aj nadácia TV JOJ podporuje florbal a dokonca organizuje celonárodnú súťaž v tomto športe pre základné a stredné školy, krajské kolo sa uskutoční práve v tejto novej hale. 

"Krok za krokom, myslím si, že postupne kraj zveľaďujeme. V tomto prípade to nie je zásluha BSK, je to zásluha obce Záhorská Bystrica. Ja som hrdý na to, že obce sa dnes vedia pozviechať , urobiť si novú športovú halu a mohol by to byť príklad aj pre ostatných ," hovorí predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. 

Naučme deti športovať. 150 profesionálnych športovcov podporilo mimoriadnu akciu. Viac vo videu: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
20:35 Ľadové kráľovstvo
20:25 Špeciálna jednotka
22:45 Vojna bohov
01:10 Ong Bak
20:10 Skutočný génius
20:55 Skutočný génius
21:50 Staroveké proroctvo
20:25 Krtko
20:35 Bob a Bobek králiky z klobúka
20:45 Volám sa Caillou V.
20:15 Obhájce
22:20 Oheň ohněm
00:10 Bitva o Moskvu