Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie v súvislosti s čiernou skládkou v Biskupiciach

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie v súvislosti s čiernou skládkou v Biskupiciach

BRATISLAVA / Dva týždne od protestu obyvateľov pred areálom recyklačnej spoločnosti v Podunajských Biskupiciach, zavítal do areálu aj policajný vyšetrovateľ. Preveroval trestné oznámenie v súvislosti s čiernou skládkou odpadu v areáli, zatiaľ, čo pracovník Okresného úradu z odboru životného prostredia vykonával kontrolu. Výsledkom je začaté trestné stíhanie.

Tento týždeň navštívil areál recyklačnej spoločnosti Vassal EKO vyšetrovateľ. "V tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi," informuje hovorkyňa bratislavskej polície Veronika Slamková. Recyklačná spoločnosť, v ktorej areáli sa čierna skládka nachádza, uznala, že skutočne ide o nelegálnu skládku. Súvis s ňou odmieta. O aktuálnou začatí trestného stíhania spoločnosť nevedela.

"Preto sa k tomu v tomto momente nevieme vyjadriť. Spoločnosť Vassal EKO však v súvislosti s týmito vecami podala tiež niekoľko trestných oznámení," povedala hovorkyňa spoločnosti Vassal EKO Andrea Čurná. 

Výsledky tohtotýždňovej kontroly pracovníka Okresného úradu z odboru starostlivosti o životné prostredie v areáli spoločnosti zatiaľ známe nie sú. A práve rozhodnutia okresného úradu v Bratislave dalo preveriť ministerstvo životného prostredia. A to práve v súvislosti s viacerými čiernymi skládkami. "Lebo tie pochybnosti v rozhodnutiach, ktoré vydal okresný úrad tu v Bratislave na rôzne skládky jednoducho existujú, ale o tom budeme informovať až potom, keď sa kontrola skončí." vysvetlil minister životného prostredia László Sólymos. 

Recyklačná spoločnosť tvrdí, že čierna skládka odpadu je síce v ich areáli, ale nie na ich pozemku. "Napriek tomu, sa spoločnosť Vassal EKO zaviazala tento predmetný kopec zlikvidovať a to na vlastné náklady," dodáva Čurná. 

Ak polícia určí konkrétneho vinníka, ktorému aj vinu dokáže, bude mu hroziť 1-5 rokov za mrežami.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
17:55 #18 Šarky ďakuje(me)
19:30 TIPOS INFO
19:40 ŽREBOVANIE
19:00 Súdna sieň
20:10 Kosti X.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VI.
19:20 Strážca vesmíru Roger
19:40 Sníček
20:00 Príbehy dvoch myší
18:30 Ohnivý armagedon
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: S kůží na trh
22:05 Kolonie