Bratislavská ZOO volá o pomoc. Pre horúčavy a sucho hrozí úhyn zvierat

Bratislavská ZOO volá o pomoc. Pre horúčavy a sucho hrozí úhyn zvierat

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / V piatok na obed prijali bratislavskí hasiči žiadosť o pomoc z bratislavskej ZOO. Z dôvodu vysokých horúčav vysychajú vodné plochy v ZOO a nízky stav vody v potoku Vydrica nepostačuje na dopĺňanie vody klasickým spôsobom. Hrozí úhyn zvierat. Bratislavskí hasiči momentálne smerujú na miesto s hasičskou cisternou, a ktorou zabezpečia kyvadlovú dopravu vody.

V bratislavskej zoologickej záhrade hrozí pre sucho a horúčavy hrozí úhyn zvierat. Bratislavskí hasiči ihneď vyrazili na miesto s hasičskou cisternou, s ktorou zabezpečia kyvadlovú dopravu vody. Bez pomoci hasičov by nastala v ZOO pohroma. Nízka hladina podzemných vôd i potoka Vydrica totiž neumožňovali zvýšiť hladinu jazier už niekoľko dní.

Ruch pri vypúšťaní vody do ich jazierka vodným vtákom nevyhovoval a tak sa aj s mláďatami schovali v kroví. Neboli však jediné, ktorým bol dnes za pomoci hasičov dopriali kúpeľ namiesto brodenia sa sa v bahne. Hladinu doplnili aj druhom jazere a vďaka ich vzájomnému prepojeniu sa tak zdvihli hladiny všetkých vodných plôch pre vtáctvo.  SOS vyslala ZOO v Bratislave aj pred piatimi rokmi. Aj vtedy veľké teploty a sucho zapríčinili to, že vtáky vo svojich jazerách už takmer vôbec nemali vodu. V piatok sa požiarnici z hlavného mesta vrátili po načerpaní vody z Dunaja niekoľkokrát.

Zdroj: HaZZ BA/noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:50 NOVÁ ZÁHRADA
16:50 NA CHALUPE
17:50 NOVÉ BÝVANIE
15:45 Utajené bratstvo
17:35 Hore nohami
19:35 ŽREBOVANIE
16:05 POLICAJTI V AKCII
17:05 POLICAJTI V AKCII
18:05 Hawaii 5.0 IX.
16:35 Sníček
16:45 Hanička a Murko pre najmenších
17:00 Zabi nudu! II.
16:10 Nádech pro lásku
18:20 Cesta za králem trollů
20:15 Barva vítězství