Oblačno
19°
Bratislava
Oliver
7.7.2022
Poslancom zakázali parkovať pri parlamente
Zdielať na
Bratislava

Poslancom zakázali parkovať pri parlamente

Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA / Vedúci kancelárie národnej rady Daniel Guspan zakázal poslancom parkovať na parkovisku vedľa budovy parlamentu. Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) v tom vidí snahu zabrániť zaparkovať pri budove karavan s veľkým nápisom "Fico chráni zlodejov“.

Ako informoval poslancov e-mailom Guspan, od 14. októbra sa mení účel využitia priestoru parkoviska vedľa hlavnej budovy NR SR na Nám. A. Dubčeka 1. "Z dôvodu potreby zabezpečenia činností NR SR sa daný priestor vyčleňuje iba pre potreby dočasného státia vozidiel zabezpečujúcich prepravu domácich a zahraničných delegácií, vozidiel diplomatických zborov, ktorí absolvujú oficiálny, alebo pracovný program v priestoroch hlavnej budovy NR SR a ďalších vozidiel zabezpečujúcich neodkladné činnosti pre potreby Kancelárie NR SR,“ napísal Guspan poslancom.

Zároveň poslancov informoval, že všetky parkovacie povolenia vydané kanceláriou národnej rady strácajú v určenom priestore okamžitú platnosť a v prípade nerešpektovania uvedenej úpravy bude vozidlo odtiahnuté.

Na tomto parkovisku parkovalo svoj karavan s nápisom "Fico chráni zlodejov“ hnutie OĽaNO. "Igor Matovič si vybavil povolenie na parkovanie pre náš kampaňový karavan. Keďže mu bolo povolenie vydané, mohol na tomto mieste parkovať,“ povedal predseda poslaneckého klubu OĽaNO Richard Vašečka s tým, že v čase summitu predsedov parlamentov EÚ prekryli tento karavan autobusom.

"Keďže sa im toto heslo nepáčilo, hľadali spôsob, ako auto odstrániť. Urobili smiešne účelové nariadenie, podľa ktorého tento priestor už nebudú môcť využívať poslanci NR SR, pričom ide o jedno jediné vozidlo,“ vyhlásil Vašečka.

Súvisiace články

Najčítanejšie