Dzurinda o Lipšicovi: Načisto sa zbláznil!

Dzurinda o Lipšicovi: Načisto sa zbláznil!

Minister vnútra SR Daniel Lipšic dnes potvrdil, že akcia Gorila reálne existovala a realizovala SIS. Táto akcia bola legálna a legitímna. Nepotvrdil však pravosť všetkých informácií, ktoré sa v súvislosti s Gorilou objavili na internete.

Minister Lipšic na tlačovej konferencii ďalej povedal: "Môžem potvrdiť, že v rokoch 2005 a 2006 boli spravodajsky zdokumentované vážne podozrenia z korupčnej činnosti, ktorú vykonávala istá finančná skupina, ale aj podozrenie z korupčnej činnosti iných osôb. Tým nemám na mysli iba Fond národnej majetku, ale aj iné oblasti."

Spis skartovali protizákonne!

Lipšic ďalej uviedol, že o týchto závažných podozreniach boli už v roku 2006 informovaní vtedajší premiér SR a minister vnútra. Materiály z ministerstva vnútra skončili na Úrade boja proti korupcii, ktorý riadil plk. Tibor Gašpar. "Úrad boja proti korupciu ich protiprávne skartoval. Teda nestratili sa, ale boli v rozpore so zákonom zničené," upresnil Daniel Lipšic s dôvetkom, že bývalá vláda potom navrhla povýšiť plk. Tibora Gašpara do hodnosti generála.

Niektoré údaje sú určite autentické

Daniel Lipšic zatiaľ nepotvrdil pravosť všetkých informácií zo spisu Gorila, ktoré sa objavili na internete. Povedal však, že niektoré záznamy sú naozaj pravé. "Momentálne vieme, že minimálne časť spisu je autentická. Môžeme preveriť, či sa transakcie naozaj udiali tak, ako sú opísané v spise. Keďže spis vznikol v roku 2005 a 2006 a popisuje transakcie, ktoré sa mali udiať v budúcnosti, tak to ma veľký trestnoprávny rozmer," dodal minister vnútra.

Gašpar obvinenia odmieta

Bývalý riaditeľ Úradu boja proti korupcii Tibor Gašpar odmieta, že by sa v roku 2008 na úrade nezákonne a protiprávne skartovala písomnosť, ktorá obsahovala informácie SIS. "S písomnosťou sa postupovalo v súlade so zákonom," vyhlásil. "Boli povedané len čiastkové informácie a možno nejaké polopravdy," reagoval Gašpar. Podľa jeho slov vtedy po formálnej stránke ani nebolo zrejmé, či poskytnutá informácia je alebo nie je z nejakej akcie Gorila.

Daniel Lipšic Zdroj: sita

Zdroj: noviny.sk/sita

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:05 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:50 Prvé oddelenie
05:00 Zabi nudu!
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:35 Mámy na nože
08:15 Rodinka
09:55 Věř mi