Jasno
17°
Bratislava
Jakub
25.7.2024
Inaugurácia Petra Pellegriniho: Zúčastní sa aj opozícia?
Zdielať na

Inaugurácia Petra Pellegriniho: Zúčastní sa aj opozícia?

Zdroj: TASR

BRATISLAVA / Ivan Korčok zdôraznil rešpekt k ústavnej funkcii prezidenta a ku všetkým občanom Slovenska bez ohľadu na ich politické preferencie. Sloboda a Solidarita vysiela signál očakávaní, že Peter Pellegrini sa stane nadstraníckym prezidentom.

"Prijal som pozvanie na inauguráciu zvoleného prezidenta Slovenskej republiky Petra Pellegriniho. Zúčastním sa na nej preto, že chcem vyjadriť rešpekt k najvyššej ústavnej funkcii a zároveň aj voči všetkým občanom Slovenskej republiky bez ohľadu na to, koho v prezidentských voľbách volili," vyjadril sa k jeho účasti na inaugurácii zvoleného prezidenta Slovenskej republiky Ivan Korčok.

SaS od Petra Pellegriniho očakávame, že bude nadstraníckym prezidentom

Strana Sloboda a Solidarita ďakuje prezidentke Zuzane Čaputovej za jej dôstojné a reprezentatívne päťročné funkčné obdobie. Od nového prezidenta Petra Pellegriniho očakáva, že sa odpúta od vlády Roberta Fica a Hlasu a bude nadstraníckym prezidentom. "Zuzana Čaputová bola prototypom kvalitnej prezidentky. Vždy dôstojne reprezentovala Slovensko a vždy vedela efektívne využiť svoje právomoci, či už išlo o upozorňovanie na celospoločenské problémy alebo chybné kroky akejkoľvek vlády. Svoj mandát, za ktorý sa vystriedalo päť premiérov, zvládla ukážkovo," uviedol predseda SaS Branislav Gröhling.

Strana SaS verí, že sa Peter Pellegrini minimálne v reprezentácií doma a v zahraničí priblíži prezidentke Zuzane Čaputovej. "Kľúčovou otázkou však ostáva, či bude Peter Pellegrini schopný odpútať sa od politiky vlády Roberta Fica. Tiež, či sa stane nadstraníckym prezidentom, ktorý sa nebude báť použiť právo veta aj pri zákonoch od jeho bývalých straníckych kolegov. V prípade zahraničných otázok od nového prezidenta očakávame namiesto medzinárodnej izolácie jasnú politiku s pevným ukotvením Slovenska v EÚ a NATO," uzavrel Gröhling.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy