Jasno
25°
Bratislava
Stela
3.10.2023
Energetická kalamita nekončí. Tisíce odberných miest na Slovensku je bez elektriny
Zdielať na

Energetická kalamita nekončí. Tisíce odberných miest na Slovensku je bez elektriny

ŽILINA / Energetická kalamita na severe Slovenska po sobotňajších (26. 8.) búrkach pokračuje. Nedeľu začínalo bez elektriny takmer 7 000 odberných miest. Väčšina z nich v okrese Púchov, na Kysuciach a severe Oravy.

Energetici aktuálne evidujú poruchy na 17 vedeniach vysokého napätia. Mimo prevádzky je 150 trafostaníc. Okrem toho musia elektrikári riešiť 60 porúch na úrovni nízkeho napätia. "V niektorých lokalitách ich čakajú relatívne jednoduché a rýchle opravy, takže počas nedele obnovia dodávku elektriny pre tisícky domácností. Ale čakajú ich aj komplikované práce a už teraz je jasné, že niektorí odberatelia v okolí Púchova a na Kysuciach zostanú bez elektriny minimálne do pondelka 28. augusta" priblížil hovorca Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Gejdoš.

Podrobnejšie informácie budú k dispozícii večer

"Podľa toho, ako sa bude pracovníkom SSD dariť riešiť jednotlivé problémy, prípadne hľadať spôsoby, ako zasiahnutých odberateľov zásobovať alternatívne," vysvetlil. Zdôraznil, že energetici sú v plnom nasadení. Severnými okresmi Slovenska sa v sobotu prehnala silná búrka s nárazovým vetrom. Okrem energetickej kalamity spôsobila aj dopravné komplikácie na viacerých úsekoch ciest.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy