Urobte si zásoby, čaká nás výpadok elektriny. Slovenku pre hoax rieši polícia

16.10.2021 08:42 Noviny.sk Slovensko

Urobte si zásoby, čaká nás výpadok elektriny. Slovenku pre hoax rieši polícia

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Polícia Slovenskej republiky začala konať vo veci šírenia hoaxu. Ide o Slovenku, ktorá na svojej sociálnej sieti pravidelne šíri nepravdivé informácie.

Polícia informuje o hoaxe, ktorý hovorí o celosvetovom výpadku elektriny. Profil na sociálnej sieti s názvom Anka Mrúzová vo videu vyzýva, aby si ľudia robili zásoby potravín a kupovali konzervy, keďže sa má blížiť veľký výpadok elektriny. Policajti o tom informujú vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti.

"Dneska mi prišiel zdroj, ktorý sa dá overiť a výpadok bude. Ľudia naozaj, kupujte si konzervy, pretože keď bude výpadok elekrtiny a má to byť celosvetové, nie iba slovensko- česká republika, ale má to byť ce-lo-sve-to-vé," slabikovala a vyzývala občanov na svojom videu Anka Mrúzová. "Ak nebude elektrina, nebudú prichádzať potraviny, pretože nebudú mať aké prichádzať," pokračovala s rozprávaním na svojom minútovom videu. 

Žena vo zverejnenom videu hovorí o tom, že výpadok elektrickej energie by mohol trvať 14 dní či dokonca až mesiac a vyzýva ľudí k zásobeniu sa potravinami a benzínom. "Mohli by sme s "nadsázkou" povedať, že najvyšší predstavitelia tajných mocností žalostne nariekajú, pretože ich tajné plány bývajú na dennej báze odhaľované Ankou v jej kuchyni," napísala polícia v úvode textu na svojej sociálnej sieti. Neskôr však vysvetľuje, že tvrdenia "Anky" považujú za mimoriadne vážnu vec. „Polícia v Prešovskom kraji už v tejto veci začala konať v súvislosti s podozrením na šírenie poplašnej správy,“ uzatvárajú policajti na sociálnej sieti. 

Zdroj: noviny.sk/SITA/FacebookHoaxyapodvody-PolíciaSR/

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

08:35 Bez servítky
09:50 Súdna sieň
10:55 Policajti v akcii
09:30 Poklady z blšáku II.
10:00 Nová záhrada
10:55 Nezvyčajné domovy
08:30 Panelák IX.
09:45 Panelák IX.
11:05 Nákupné maniačky
09:20 Kid Lucky
09:40 Rozprávanie o víle Amálke
09:45 Chrumka a Čipsík I.
08:45 Jak změřit svět
10:55 Je prostě báječná
12:40 Kursk