Jasno
31°
Bratislava
Drahomír
16.7.2024
Uhynutá jelenica plávala v rieke pod vodárenskou nádržou Starina. Podľa rybárskej stráže bolo potrebné zviera čo najskôr vytiahnuť
Zdielať na

Uhynutá jelenica plávala v rieke pod vodárenskou nádržou Starina. Podľa rybárskej stráže bolo potrebné zviera čo najskôr vytiahnuť

HORNÝ ZEMPLÍN / Uhynutá jelenica dopoludnia plávala v rieke pod vodárenskou nádržou Starina. Podľa rybárskej stráže bolo potrebné zviera čo najskôr vytiahnuť, keďže v rieke žijú pstruhy, ktoré sú citlivé na kvalitu vody.

Uhynutú jelenicu si všimli robotníci, ktorí rekonštruujú most nad miestnou riekou. Ležala v strede koryta Cirochy, tesne pod vodárenskou nádržou Starina. Podľa miestneho poľovného združenia bola zver pravdepodobne zrazená autom, čomu nasvedčujú aj viaceré zlomeniny.

"Keď auto zrazí, tak ona ešte s posledným silami odíde nikde a hlavne k vode sa chce dostať," uviedol vedúci rybárskej stráže v Snine, Hubert Bogner.

Nie je jasné, ako dlho sa uhynuté zviera v rieke pod vodárenskou nádržou Starina nachádzalo. Vo vodách Cirochy žijú prevažne pstruhy. Ide o ryby, ktoré majú pomerne vysoké nároky na kvalitu vody.


"Treba čím skôr vytiahnuť tú zver vonku, aby sa neznečisťovala voda," skonštatoval Bogner.

Vodiči motorových vozidiel pri vbehnutí zveri do koridoru jazdy ich vozidla majú veľmi krátky čas na reakciu a len zriedkavo k zrážke so zverou nedôjde. V takých prípadoch by však mali kontaktovať políciu.

"Ak by vodič s takouto zverou manipuloval, alebo dokonca zobral hrozilo by mu obvinenie z trestné činu pytliactva, v zmysle trestného zákona," informovala policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Zrazenú jelenicu napokon z vody vytiahlo príslušné poľovnícke združenie, ktoré je za likvidáciu nájdenej uhynutej zveri zodpovedné. Ak budú pozostatky vhodné na konzumáciu, použijú ich ako krmivo pre poľovných psov.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy