Sputnik V sa nevráti späť do Ruska, ostane na Slovensku: Nie som vrah, vyhlásil Matovič

Sputnik V sa nevráti späť do Ruska, ostane na Slovensku: Nie som vrah, vyhlásil Matovič

BRATISLAVA / Vakcína Sputnik V sa nevráti naspäť do Ruska, ale ostane na Slovensku. Uviedol to na sociálnej sieti premiér Igor Matovič.

Igor Matovič na Facebooku napísal, že by nikdy nedovolil, aby vakcínu Rusku vrátili. "Sputnik bude zachraňovať životy na Slovensku. A pravdu? Nikdy by som ho vrátiť ani nedovolil. Nikdy," vyhlásil Matovič.

Podotkol, že aj keď je Slovensko pevnou súčasťou Európskej únie, nemôže odmietnuť záchranu ľudí vakcínou len preto, lebo bola vyrobená v Rusku. "Nie som vrah," dodal Matovič. Podľa Matoviča nastalo ticho práve potom, čo informoval o ponuke Rusov, ktorí by prijali zaslané vakcíny späť bez sankcií.

Premiér ešte 4. marca informoval, že výrobca vakcíny Sputnik V ponúkol Slovensku zrušiť zmluvu na zabezpečenie dvoch miliónov vakcín. Ako vysvetlil, takúto ponuku dostal 3. marca vo večerných hodinách. Výrobca vakcíny tak údajne urobil z dôvodu, že vakcína je na Slovensku predmetom nenávisti a koaliční partneri hrozia „až“ rozpadom vlády. "Osobne ich plne chápem, ak by som bol na ich mieste, tiež by mi bolo nepríjemné, ak by môj liek, ktorý zachraňuje životy, niekto zneužíval na politické zápasy. Tým dupľom, ak 40 iných krajín prosí o čím skoršie dodávky,“  povedal vtedy Matovič. Zároveň vyzval politických kolegov, aby sa ešte vo štvrtok 4. marca vyjadrili. 

Zdroj: noviny.sk/Facebook I.M.

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

14:50 Prestreté
15:50 Bučkovci - Slnko, seno, dedina
17:30 Noviny
15:30 Veľké upratovanie X.
16:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:35 Stratené duše V.
15:00 Hawaii 5.0 IX.
16:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas XII.
17:00 Súdna sieň
15:30 Strážca vesmíru Roger
15:40 Máša a medveď II.
15:50 Barbapapa na ceste okolo sveta
14:55 Americká Miss India
16:45 Tanec s láskou
18:25 Rivalky na hrazdě