V Partizánskom našli stovky použitých antigénových testov. Ľudia mali strach o svoje zdravie

V Partizánskom našli stovky použitých antigénových testov. Ľudia mali strach o svoje zdravie

PARTIZÁNSKE / V sobotu sme vás informovali o náleze v zbernom dvore v Partizánskom. Z vreca sa na triediacu linku vysypali použité antigénové testy. Objekt v nedeľu vydezinfikovali a o deň neskôr sa do práce vrátili zamestnanci. Do haly išli vyzbrojení rukavicami, respirátormi a štítmi.

Zamestnanci technických služieb hľadajú v množstve odpadu ďalšie antigénové testy. "Prebehla dezinfekcia haly a celého zberného dvora," povedal Tibor Kudela, konateľ, Technické služby mesta Partizánske. Stalo sa tak potom, ako v plastovom odpade našli množstvo použitých antigénových testov. "Boli tých testov stovky. Je to vrcholne nezodpovedné. My sme to otvorili a na nás sa to vysypalo," ozrejmil Jozef Božik, primátor mesta Partizánske.

Triediacu linku zatvorili, rovnako tak celý zberný dvor. Po vydezinfikovaní začali zamestnanci s hľadaním zvyšných testov. "Majú gumené rukavice, respirátory a ochranné štíty," vyjadril sa Kudela. Obrovské množstvo odpadu musia dôkladne prezrieť. Triediť ho budú aj v utorok. "Bude to likvidovať špeciálna firma," povedal Kudela. "Nás to vyšlo niekoľko tisíc a hlavne zbytočne ohrozili ľudí," skonštatoval Božík.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:00 Dovidenia, stará mama!
05:25 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
05:35 Policajti v akcii
06:20 Nákupné maniačky
07:25 Dovidenia, stará mama!
05:05 Pat a Mat
05:15 Zabi nudu! II.
05:20 Tashiho svet
06:05 Hluboká voda
08:05 Americká Miss India
09:50 Kdybych měl křídla