Opätovné otvorenie škôl v Česku je sprevádzané tragédiou. Len 15-ročná žiačka vypadla z okna

Opätovné otvorenie škôl v Česku je sprevádzané tragédiou. Len 15-ročná žiačka vypadla z okna

KLADNO / Znovuotvorenie základných škôl po viac ako mesiac trvajúcej pauze spôsobenej pandémiou Covidu 19, sprevádza v Česku tragická udalosť. Zo školského okna vypadla žiačka deviateho ročníka. Svojim zraneniam na mieste podľahla.

Pätnásťročná žiačka vypadla zo štvrtého poschodia základnej školy v Kladne. Tragédia sa stala v pondelok okolo pol ôsmej ráno. Na mieste boli v priebehu niekoľkých minút záchranári, vrtuľník, ale bohužiaľ život dievčaťa sa im nepodarilo zachrániť.

Na miesto dorazili aj českí kriminalisti. Tí zbierali v okolí stopy v okolí niekoľkých okien, no viac informácií nechceli odpovedať. "V súčasnej dobe vyšetrujeme pád dievčaťa z okna štvrtého poschodia školy. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o dieťa nebudeme poskytovať bližšie informácie," povedala policajná hovorkyňa Michaela Nováková.

Podľa našich informácií možné sú dve vyšetrovacie verzie. Buď ide o nešťastnú náhodou, kedy pätnásťročné dievča vypadlo z okna, alebo z neho úmyselne vyskočila.  Ku škole medzitým prichádzali rodičia a niektorí odvážali svoje deti zo školy domov a na mieste boli aj psychológovia. "Ja tu mám vnučku, mňa to šokovalo," opísal starý otec jednej zo žiačok. Vedenie školy výučbu neprerušilo a pokračovalo ďalej.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

20:35 12 hrdinov
23:10 Agentka v utajení
01:25 Môj príbeh
22:35 Vaša výsosť
00:30 Horúce strely 2
02:00 Bieli vlci
21:55 Spravodlivosť v krvi IX.
22:50 Walking Dead IX.
00:00 Kráľovná juhu III.
22:15 Rev a motoroví miláčikovia I.
22:40 Požiarnik Sam IX.
22:55 Okido II.
22:25 Poznáš muže svých snů
00:00 Modré diamanty
01:40 Strážce spravedlnosti I.