Komárnom sa prehnala silná búrka. Voda zaplavila cesty aj pivnice

Komárnom sa prehnala silná búrka. Voda zaplavila cesty aj pivnice

KOMÁRNO / Silná búrka, ktorá sa popoludní prehnala Komárnom, zaliala mesto. Na rozvodnených cestách uviazli autá, pivnice a nižšie položené miesta sú zatopené. Ani všetkých 8 veľkokapacitných výtlačných čerpadiel nedokázalo spracovať obrovský príval vody.

​Dažďová smršť v Komárne vytiahla do ulíc hasičov aj policajtov. Vo veľkej vode uviazli aj autá . Na poludnie padlo v priebehu 30 minút až 41 milimetrov prívalových zrážok.

Ulice mesta sa zmenili na sústavu kanálov. Na cestu pod železničným viaduktom pribudla viac ako meter vysoká hladina vody, dvaja vodiči si neuvedomili nebezpečenstvo a spod viaduktu museli po vlastných. Pre ich autá museli prísť hasiči, ktorí ich vytiahli pomocou navijaka.

Voda zaliala mnoho pivníc v rodinných domoch, ale aj v prevádzkach. Pod viac ako metrovou vodou sa ocitla aj kotolňa Domu matice slovenskej. Návštevníci Komárňanskej pevnosti sa pre krátky, ale mimoriadne intenzívny dážď takmer nedostali z tejto národnej kultúrnej pamiatky - katakomby, ale aj priestor pred Ferdinandovou bránou zaliala voda.

Hasiči ešte aj v týchto chvíľach odčerpávajú vodu zo zaliatych priestorov v celom meste, miestne komunikácie sú už zjazdné, aj keď na niektorých zostali ešte nánosy blata. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:20 NAJLEPŠIE POČASIE
05:25 Noviny TV JOJ
06:15 RANNÉ NOVINY
05:30 Súdna sieň
06:20 Súdna sieň
07:40 Panelák VIII.
05:00 Kutyil s.r.o. II.
05:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:20 POLICAJTI V AKCII
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
05:50 Příšerákovi
07:35 Můj kamarád delfín
09:15 Zůstaň nablízku