Bol hladný a preto sa rozhodol lúpiť. Muž, ktorý prepadol s tĺčikom na mäso predajňu, sa postavil pred súd

Bol hladný a preto sa rozhodol lúpiť. Muž, ktorý prepadol s tĺčikom na mäso predajňu, sa postavil pred súd

TRENČÍN / Bol hladný a preto sa rozhodol lúpiť. Takýto dôvod svojho konania uviedol mladý muž, ktorý koncom februára prepadol predajňu rýchleho občerstvenia v Partizánskom. Dnu vošiel s kuklou na hlave, na majiteľa vytiahol nôž a tĺčik na mäso mal v rukáve. V dychu mu namerali viac ako dve promile alkoholu.

21-ročný Radovan chcel začať v Partizánskom nový život. Pár dní potom, ako sa sem presťahoval, ale prepadol predajňu rýchleho občerstvenia.

"Mne išlo o jedlo, mňa to mrzí, keby to išlo, tak to odčiním," povedal obžalovaný."Môj klient sa od začiatku priznával k spáchaniu skutku," dodal jeho obhajca."Zaklopal na dvere, otvoril mu majiteľ prevádzky, obžalovaný vošiel dnu, pričom mal na hlave natiahnutú kuklu a v ruke držal kuchynský nôž , ktorým zaútočil na majiteľa prevádzky," opísal situáciu hovorca krajského súdu Roman Tarabus. "Pričom ním namieril na krk a rameno poškodeného," dodal sudca.

Majiteľ prevádzky ho spolu so zamestnancom spacifikoval. V rukáve mal ukrytý tĺčik na mäso. "Ja som ho chcel iba vyplašiť, ja som mu dal 5 cm nôž od krku tupou stranou, aby som mu neublížil," obhajoval sa obžalovaný Peter."Žiaľ ako v mnohých prípadoch bol spúšťač alkohol," skonštatoval obhajca obžalovaného.

Podmienečný odklad a probačný dohľad neprešiel

Hrozilo mu 7 až 12 rokov. Okresný súd v Partizánskom mu vymeral 56 mesiacov. Spokojný nebol a preto sa odvolal. "Podmienečný odklad trestu s probačným dohľadom, ktorý by mohol byť účinný," uviedol obhajca. Toto bola jeho predstava o tom, ako by mal rozhodnúť senát krajského súdu v Trenčíne. Verdikt ho ale nepotešil. "Krajský súd dospel k záveru, že odvolanie obžalovaného nie je dôvodné," skonštatoval predseda senátu.

Ten zdôraznil najmä to, že obžalovaný počas útoku mieril s nožom poškodenému na krk."Nebyť duchaprítomnosti poškodeného mohlo to dopadnúť úplne inak," uzavrel predseda senátu.

Milostný trojuholník skončil vraždou. Viac v nasledujúcej reportáži:

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

15:50 NOVÁ ZÁHRADA
16:50 NA CHALUPE
17:50 NOVÉ BÝVANIE
15:50 INKOGNITO
17:00 Americký prezident
19:35 Profesionáli III.
15:50 Áno, šéfe! USA V.
16:50 Áno, šéfe! USA V.
17:50 KEBY BOLO KEBY - Láska, sex a šťastie
15:50 Dážďovečky
16:00 Ocko hrdina
16:05 Medzi nami zvieratkami
15:25 Pomáda: Živě
17:45 Útěk ze Sibiře
20:15 Plán útěku 2