Matovič varuje pred cestovaním. Ľudí vyzýva, aby zvážili dovolenku v zahraničí

Matovič varuje pred cestovaním. Ľudí vyzýva, aby zvážili dovolenku v zahraničí

BRATISLAVA / Situáciu s nákazou má Úrad zdravotníctva pod kontrolou - pri nových prípadoch vieme, kto je zdrojom nákazy a nemáme tu komunitné šírenie.

Igor Matovič to povedal v piatok v relácii Braňo Závodský Naživo v rádiu Express. Premiér za hlavný problém považuje to, že nemáme prehľad o ľuďoch vracajúcich sa z rizikových krajín a to neodhalia ani prípadné kontroly na hranici. Kľúčová je podľa neho zodpovednosť ľudí. V súvislosti s dovolenkami v zahraničí je Matovič stále opatrný, a to aj v prípade takzvaných zelených krajín.

"Možno niekto si bude plánovať dovolenku, no možno bude opäť zákaz do tej krajiny cestovať. Alebo keď sa bude vracať z tej krajiny späť, tak pôjde do tej povinnej karantény. Je to jak v koši voda - dnes to tam je, zajtra už nemusí byť. Dnes je niečo bezpečné, zajtra bude nebezpečné," skonštatoval Matovič.

Predseda vlády niekoľkokrát upozornil pred narastajúcim počtom nových prípadov po celom svete. Ľudí varoval pred cestovaním. "Celý svet dramaticky naberá počet prípadov. Európa si ako tak žije ešte v pohode, ale bohužiaľ, tie otvorené hranice spôsobili, že ten počet prípadov stúpa. Vytvárajú sa ohniská a ja sa obávam, že bude otázka pár týždňov, keď sa budú znova zatvárať hranice aj v rámci Európy," vyjadril sa predseda vlády.

Práve Chorvátsko patrí ku dnešnému dňu podľa Ministerstva zahraničných vecí ku krajinám, do ktorých máme povolené cestovať. Počet prípadov v krajine však rapídne narastá. "Chorvátsko vyzeralo byť bezpečnou krajinou, dnes sa im tam dramaticky vracia druhá vlna a zrazu z lokality, ktorá vyzerala byť bezpečná, sa pre nás stala nebezpečná krajina," zhodnotil Matovič.


O tom, aká je situácia v Chorvátsku, porozprával moderátor TV JOJ Branislav "Bruno" Ciberej, ktorý sa v obľúbenej dovolenkovej destinácii aktuálne nachádza. Čo od Chorvátska, či samotnej cesty môžeme v tomto roku očakávať, prípadne na aké zmeny sa máme pripraviť sa dozviete v nasledujúcom VIDEU:Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

10:50 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
12:35 TOP STAR
10:55 Áno, šéfe! USA V.
12:15 Profesionáli
13:15 Simpsonovci VII.
10:30 Nákupné maniačky
11:55 VLCI
13:00 Ochrana svedkov II.
11:05 Rybičky Flip a Flap
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Bob staviteľ
10:50 Zkratky ke štěstí
12:40 Všechno musí pryč
14:30 Zůstaň nablízku