Zjazdovky či lesy? Záujem o lyžovanie v Tatrách sa zvyšuje, ochranári nadšení nie sú

Zjazdovky či lesy? Záujem o lyžovanie v Tatrách sa zvyšuje, ochranári nadšení nie sú

VYSOKÉ TATRY / Záujem o lyžovanie vo Vysokých Tatrách je rok čo rok vysoký. Prevádzkovatelia stredísk sa preto snažia návštevníkom ponúkať stále čosi navyše a zlepšovať služby. Napríklad aj budovaním nových lyžiarskych tratí. V Tatranskej Lomnici chcú obnoviť desaťročia zabudnutú zjazdovku. Lyžiari by sa potešili, no ochranári majú iný názor.

Boli sme sa pozrieť na mieste, ktoré bolo kedysi pýchou Tatranskej Lomnice. Dnes to vyzerá ináč. Možno z toho v budúcnosti bude nové lyžiarske stredisko. Aspoň taký je plán. Lebo lyžiarov je veľa, čakacie doby príliš dlhé a pribúda aj chaos na cestách. "Tie nárasty budú zrejme pokračovať, a preto sme sa rozhodli, že chceme niečo spraviť," uviedol Bohuš Hlavatý, generálny riaditeľ spoločnosti. 

Ak bude stredísk viac, turisti sa do nich rozptýlia. "Potrebujeme rozptýliť lyžiarov, lebo dnes stoja v dlhých radoch a toto by veľmi pomohlo," povedal Dušan Slavkovský, vedúci tatranských stredísk. "Chaos a kolaps. My už tu v tých špičkových termínoch máme, v Tatranskej Lomnic parkuje 40000 áut na dočasných parkoviskách," doplnil Bohuš Hlavatý.

Pýtali sme sa aj turistov v Tatranskej Lomnici, čo si myslia, či je zjazdoviek na tomto mieste dosť alebo by ešte mohli aj nejaké pribudnúť. 

Toto sú Jamy aktuálne, a tak by to v budúcnosti mohlo vyzerať. Sedačkové lanovky a takmer štyri kilometre zjazdových tratí. Ochranárom sa ale tento nápad nepozdáva. "Správa TANAPu sa s týmito návrhmi nemôže stotožniť, je to nešťastie pre prírodu v národnom parku takže za nás určite nie," vyjadril sa Pavol Pajko, riaditeľ správy TANAP-u.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:25 ŠPORT
19:40 Profesionáli III.
20:25 Ostrí chlapci
23:00 Papierové mestá
19:05 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha III.
21:00 Dr. House VI.
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
20:10 Macko Uško
18:25 Zoolander No. 2
20:15 Neklidná mysl
22:10 Let