Spolupráca slovenských vedcov s CERNom pokračuje. Ministerstvo v poslednej chvíli vyplatilo dlhy

Spolupráca slovenských vedcov s CERNom pokračuje. Ministerstvo v poslednej chvíli vyplatilo dlhy

BRATISLAVA / Vďaka reportáži, ktorú odvysielala TV JOJ, sa na ministerstve školstva ľady pohli. Ústav experimentálnej fyziky SAV v Košiciach oznámil, že v pondelok 2. decembra nebude nútený vypnúť prevádzku počítačovej farmy, ako ešte vo štvrtok hrozilo.

Z ministerstva školstva im už na účet prišla časť z dlžnej viac ako 120 tisícovej sumy a v plnej výške uhradilo chýbajúci rozdiel aj pracovisku SAV v Bratislave. Na účte CERN-u sa ale ešte zvyšok členského poplatku neobjavil, hoci ministerstvo školstva v piatok oznámilo, že už vyplatilo všetkým.

Podľa viacerých zdrojov TV JOJ ministerstvo situáciu umelo vyhrocovalo, keďže na účte malo dostatok peňazí najmenej mesiac dozadu. Oficiálne to ale nepriznáva. "Spoločnou snahou ministerky školstva a predsedníctva v CERN sa nám podarilo získať od ministerstva financií po rôznych apeloch finančné prostriedky a tým pádom domáce pracoviská aj nedoplatok do CERN-u bol tento týždeň uhradený. Čiže nie je nič ohrozené a dúfame, že aj pracovisko v Košiciach nevypne v pondelok svoju prevádzku, kedže peniaze sú už poukázané na účty," uviedla Ria Feik z odboru komunikácie MŠVVaŠ SR. 

Pozrite si archívnu reportáž o prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

14:50 Titanic
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:40 Áno, šéfe USA I.
18:40 Áno, šéfe USA I.
19:30 KINOSÁLA
17:50 Titanic: Krv a oceľ
20:10 Klamári II.
21:00 Klamári II.
18:25 Okido II.
18:35 Knihy od Stonožky
18:50 Arthur a Minimojovia
18:30 Arthur a Maltazardova pomsta
20:15 Za hranici
22:10 Nečekaná hrozba