Stará Ľubovňa roky bojovala o peniaze na obchvat. Situáciu nakoniec vyriešili po svojom, toto je výsledok

Stará Ľubovňa roky bojovala o peniaze na obchvat. Situáciu nakoniec vyriešili po svojom, toto je výsledok

STARÁ ĽUBOVŇA / 15 rokov čakali v Starej Ľubovni na peniaze z eurofondov, aby mohli postaviť jednoduchý obchvat malého mestečka. Nežiadali veľa, ale peniaze stále neprichádzali. A preto šli do rizika - zobrali si úver a po rekordných 7 mesiacoch slávnostne prestrihli pásku.

Ak by sa výstavba staroľubovnianskeho obchvatu plánovala ešte o niekoľko mesiacov dlhšie, pokojne by sa to mohlo zapísať do knihy rekordov. V meste bojovali za túto cestu dve desaťročia. Presne toľko im trvalo vysporiadanie pozemkov a žobranie o peniaze z európskych fondov. No na radnici im došla trpezlivosť, zariskovali, zobrali si úver, pomohla aj prešovská župa a konečne sa mohla slávnostne strihať páska. "Podarilo sa niečo unikátne ? Áno, za sedem mesiacov to, za čo sme bojovali 20 rokov," povedal primátor mesta Ľuboš Tomko. 

Z fondov nežiadali veľa, malé mesto chcelo postaviť v porovnaní s inými stavbami mini obchvat. Peňazí sa nedočkali, takže na tomto úseku nie je z fondov či zo štátu ani cent. Je to jeden z najmenších slovenských metských obchvatov, meria sotva jeden kilometer, stalo to dva a pol milióna eur. Skladá sa zo 16 objektov vrátane jedného jediného mosta. Naozaj nič zložité, no 7 mesiacov je aj napriek tomu dosť rýchly čas. 

Stavbu ešte skontrolovali policajti, chlapi z údržby pozbierali posledné dopravné značenia a vodiči sa môžu tešiť, že sa im opäť bude o čosi pohodlnejšie a hlavne plynulejšie jazdiť. 

Pri Tvrdošíne uzavreli dôležitý most. Viac v reportáži TU:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:10 Prvé oddelenie II.
05:20 Prvé oddelenie II.
05:45 Noviny TV JOJ
05:00 Súdna sieň
05:45 Súdna sieň
06:40 Postavíme, opravíme, zveľadíme
05:20 Pod povrchom
06:10 Záchranári
07:15 Skutočné príbehy
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:05 Láska na tři roky
07:55 Altamira
09:40 Zůstaň nablízku