Prevádzači zakaždým objavia nový spôsob ako oklamať hraničné hliadky. Tentoraz prekvapili špeciálnou obuvou

Prevádzači zakaždým objavia nový spôsob ako oklamať hraničné hliadky. Tentoraz prekvapili špeciálnou obuvou

SLOVENSKO / UKRAJINA / V spravodajstve televízie JOJ neraz prinášame reportáže priamo z diania na východnej hranici. Aj keď sa zdá, že prevádzači a migranti už vyskúšali všetko, zakaždým objavia nový spôsob ako oklamať hraničné hliadky. Najnovšie vyrobili napodobneninu stopy divej zveri, aby tak zahladili ľudské stopy.

Ukrajinskí hraničiari zadržali 12 nelegálnych migrantov z Vietnamu. Bol s nimi aj prevádzač. 26-ročný Ukrajinec chcel cudzincov bez dokladov dostať do Európskej únie. Keď sa k nemu priblížila hliadka pohraničnej stráže, začal byť agresívny a kládol odpor. Jeho správanie hraničiarov nijako nezaskočilo, keďže na tieto situácie sú vycvičení. Zarazilo ich čosi úplne iné. "Migranti boli na cestu mimoriadne dobre pripravení. Mali špeciálny odev, vďaka ktorému ich nebolo možné vidieť termokamerami," uviedla Lesia Fedorová, hovorkyňa pohraničnej stráže Ukrajiny. 

Okrem toho mali pri sebe aj drevenú imitáciu stôp raticovej zveri. Migranti sa snažili oklamať hliadku simulovaním diviačích stôp a to tak, že si ich chceli pripevniť na topánky. Video si pozrel aj skúsený poľovník. "Toto je tak laicky urobené, ale na to, aby človek mohol niekoho zmiasť, tak je to postačujúce," potvrdil poľovník Miroslav Turok- Meceňo. U nás sa tento spôsob sa využíva na kynologické účely, pri výcviku poľovných psov. "Človek je vynaliezavý tvor a ako sami vidíte, niekto to vie aj inak zneužiť," podotkol Miroslav Turok- Meceňo.

Poľovníci veľmi dobre poznajú aj špeciálne dreváky, na ktorých je na spodnej strane pripevnená ratica jelenej zveri. "A toto keď si človek navlečie, tak zostáva iba stopa raticovej zveri," vysvetlil poľovník. "Kreativita prevádzačov a pašerákov nemá hraníc, naše technické prostriedky však nemožno oklamať, ani keby sa obliekli za kozmonautov. Sledujeme a analyzujeme trendy v oblasti nelegálnej migrácie a zabezpečujeme také opatrenia a technické prostriedky, ktorými nás nepreľstia," dodala Denisa Bárdyová, hovorkyňa PPZ SR. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

15:45 IQ TAXI
16:30 POLICAJTI V AKCII
17:30 NOVINY
15:25 Profesionáli
16:20 Simpsonovci V.
16:50 Simpsonovci V.
16:00 Kosti IX.
17:00 Kosti IX.
18:00 Súdna sieň
16:00 Krtko
16:35 No, počkaj!
16:45 Okido I.
14:45 Moliere
16:55 Tanec s láskou
18:35 Přijímačky