Do parlamentu smerujú nové vládne návrhy

Do parlamentu smerujú nové vládne návrhy

BRATISLAVA / Ministri dnes preberali rôzne návrhy. Začali pomerne zavčasu, program vybavili za necelú hodinu a materiály posunuli do parlamentu.

Rokovanie vlády bolo nielen v netradičný deň, ale aj v pomerne netradičnom čase, začali krátko po ôsmej. Okrem stratifikácie nemocníc treba spomenúť ešte aj návrh ministerstva pôdohospodárstva ohľadne sceľovania pozemkov a pozemkových úprav, pretože tieto veci sú neraz zdĺhavé a toto by tomu malo pomôcť. Minister dopravy predložil návrh zákona o vnútrozemskej plavbe.

"Zákon je potrebný preto, aby keď bude taký projekt, ktorý môže zabezpečiť, jak by som to nazval, verejnú dopravu aj na riekach na Slovensku," povedal minister Árpád Érsek.

Štátny tajomník rezortu práce Branislav Ondruš nám okomentoval schválený návrh zákona o štátnej službe: "Pre ľudí, ktorí sú vo verejnej službe, často im zamestnávatelia riešia navyšovanie taríf tak, že im zase znižujú osobné príplatky a tí ľudia potom v konečnom dôsledku zvyšovanie taríf na svojej výplatnej páske vôbec nevidia. Táto novela zákona takémuto prístupu zabráni."

Reforma nemocníc bola pre ministerku zdravotníctva kľúčovou otázkou:

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

22:40 Sestry
01:05 Dom na konci ulice
02:35 Vec: Počiatok
22:00 Tankový prapor
23:35 Bez úniku
01:15 Sráči
22:55 Columbo
00:45 Dr. Dokonalý
01:30 Dr. Dokonalý
22:55 Okido I.
23:05 Jahôdka a jej kamaráti I.
23:30 Arthur a Minimojovia
22:10 Rukojmí
23:55 REC
01:10 Dcera čarodějky: Hadí dar