Oblačno
22°
Bratislava
Ferdinand
30.5.2023
Prázdninám čoskoro odzvoní. Tieto dátumy by mali žiakov zaujímať
Zdielať na

Prázdninám čoskoro odzvoní. Tieto dátumy by mali žiakov zaujímať

Archívna reportáž

Posledné maturitné skúšky vyvolali medzi žiakmi i učiteľmi vlnu kritiky. Niektoré otázky podľa nich neboli jednoznačné. Pozrite si archívnu reportáž.

BRATISLAVA / Či sa nám to páči alebo nie, koniec prázdnin sa blíži a žiakov opäť čaká škola. V budúcom školskom roku 2019/2020 v školských laviciach 190 dní. Prázdniny si bez víkendov a sviatkov užijú počas 92 dní. Informoval o tom odbor komunikácie a protokolu ministerstva školstva s tým, že nový školský rok začne v pondelok, 2. septembra.

"Školské vyučovanie sa v prvom polroku končí 31. januára 2020, druhý polrok sa začne 4. februára 2020, ukončený bude 30. júna 2020," dodalo ministerstvo.

Pre budúcich piatakov i deviatakov

Dôležitým termínom pre budúcich piatakov je 20. november 2019. "Vtedy bude celonárodné Testovanie 5 z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra a maďarský jazyk a literatúra. Zúčastnia sa na ňom všetci žiaci 5. ročníka ZŠ, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, okrem žiakov vzdelávaných podľa vzdelávacích programov pre žiakov s mentálnym postihnutím," uvádza rezort školstva. 

Testovanie čaká aj deviatakov. "To absolvujú 1. apríla 2020 z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra a 2. apríla 2020 z predmetov slovenský jazyk a slovenská literatúra, ukrajinský jazyk a literatúra," uviedol rezort školstva. V prípade nezdaru sa koná aj náhradný termín pre Testovanie 9, a to 15. a 16. apríla 2020.

Pre maturantov

Maturantov čaká externá maturitná skúška v dňoch od 17. do 20. marca 2020. Pripravený je aj náhradný termín pre maturantov, ktorí sa z objektívnych dôvodov nezúčastnia na externej maturite od 31. marca do 3. apríla 2020. Svoje stredoškolské štúdium ukončia ústnou maturitnou skúškou, ktorej termín určia príslušné odbory školstva okresných úradov v niektorom týždni v termíne od 18. mája do 5. júna 2020.

Posledné maturitné skúšky vyvolali medzi žiakmi i učiteľmi vlnu kritiky. Niektoré otázky podľa nich neboli jednoznačné. Pozrite si archívnu reportáž.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy