Dve nočné návštevy medveďa. Situácia v Ružomberku je kritická

Dve nočné návštevy medveďa. Situácia v Ružomberku je kritická

RUŽOMBEROK / Situácia s medveďmi v Ružomberku je zdá sa naozaj kritická. Ľudia ich spozorovali v husto obývaných oblastiach aj ostatnú noc. Na neúnosnú situáciu pritom tamojší lesníci upozorňovali už pred rokom. Povolenie na regulačný odstrel však nedostali.

Medveďa spozorovali ľudia na sídlisku Baničné krátko pred polnocou. Podľa pani Veroniky, ktorá v tejto lokalite býva dlhé roky, sa tu dosiaľ s ničím podobným nestretli. "Išli sme po hlavnej ulici smerom na sídlisko Baničné, medzi domami sme zbadali medveďa. Beží si po ulici a zabočil do jedného dvora, kde nemajú plot," uviedla Veronika Struhárová, obyvateľka Ružomberka. Medveď prebehol cez dvor, jednu bráničku preliezolm, druhú preboril a zmizol v tme.

Krátko pred tým videli medveďa aj dvaja zahraniční turisti v rekreačnej oblasti Hrabovo na okraji Ružomberka. V tejto lokalite to podľa miestnych nie je ničím výnimočným, keďže zvieratá sem láka ľahko dostupná potrava v podobe odpadkov vyhodených z reštaurácií.

​Obe nočné stretnutia sa zaobišli bez zranení, je ale viac ako pravdepodobné, že sa tieto medvede k ľudským obydliam vrátia. Ľudia by preto mali byťo patrní a v prípade ak medveďa uvidia, zbytočne by ho nemali provokovať pokrikmi či trúbením.

Situáciu s medveďmi, ktoré sa takmer každú noc prechádzajú ružomberskými ulicami už rieši štátna ochrana prírody v spolupráci s miestnymi poľovníkmi.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
09:50 Policajti v akcii
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:10 Pošli ďalej
09:00 Zlato v garáži III.
07:15 Prvé oddelenie II.
07:55 Záchranári
09:00 Klan - V dobrom aj v zlom
07:45 Malí fidlikanti
08:05 Garfield II.
08:25 Petronela Jabĺčková
06:45 Zrodila se Astrid
08:55 Psí veličenstvo
10:30 Tom Sawyer