Presun Slovákov po sviatkoch. Na cestách sa tvorili kolóny

Presun Slovákov po sviatkoch. Na cestách sa tvorili kolóny

Archívne video
embed kód
SLOVENSKO / Po Veľkonočných sviatkoch sa Slováci presúvali naspäť do práce. Dôsledkom hromadného presunu sú dopravné nehody a niekoľkohodinové zápchy. Doprava v Ružomberku a okolí kolabovala.

Presun ľudí spôsobil zápchy na viacerých miestach na Slovensku. Kolóny sa tvorili napríklad na R1 pri Žiari nad Hronom, dve hodiny čakali vodiči v kolóne pred Ružomberkom smerom z Ivachnovej, dôvodom bola hromadná nehoda.

​Zrážke sa nevyhli ani autá v hlavnom meste v Devínskej Novej Vsi smerom na Lamač. V smere z Podbrezovej do Banskej Bystrice ste stratili 20 minút, nehodu dokumentovali na ceste z Novák do Zemianskych Kostolian a asi kilometrová kolóna bola pri Trnave v zjazde smerom na Bratislavu. 

"Od poludňajších hodín sme v smere od Ružomberka po Žilinu monitorovali súvislú kolónu vozidiel z dôvodu presunu občanov po Veľkonočných sviatkoch. Premávka bola zhustená a spomalená, ale bez kolízii," povedala Jana Balogová, hovorkyňa KR PZ Žilina. Diaľničný úsek Ivachnová - Hubová mal byť hotový už v lete 2017, stavbu zabrzdili ale viaceré faktory. Doplácajú na to aj okolité dediny, nielen Ružomberok. Kto sa chcel vyhnúť zápcham, išiel cez ne. "Predpokladaný termín ukončenia výstavby je v roku 2022," dodáva hovorkyňa NDS Michaela Michalová. 

Približne tri hodiny sa tvorili na diaľnici niekoľkokilometrové kolóny. Pozrite si archívne video:  

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

20:35 Nový život
21:30 Nový život
22:35 Semafor
20:30 Nočný lovec
22:40 Kuriér: Zásielka smrti
00:40 Simpsonovci XXVI.
20:55 Myšlienky vraha IX.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas XII.
22:55 Hawaii 5.0 IX.
21:05 Okido I.
21:25 Bob staviteľ XV. - XVIII.
21:35 Krtko
20:15 Fukušima
22:20 Bublina
23:45 Negativ