Schvaľovanie zákonov a blahoželanie ministerke, vláda sa dnes činila

Schvaľovanie zákonov a blahoželanie ministerke, vláda sa dnes činila

BRATISLAVA / Dvojnásobné vianočné dôchodky, schválený staro-nový šéf policajnej inšpekcie Adrián Szabó, ale aj druhý balíček opatrení proti byrokracii. Vláda dnes schvaľovala a blahoželala zároveň. Narodeniny mala ministerka Saková, ktorá však zatiaľ od kolegov z vlády nedostala darček, aký by očakávala.

"Aby si aj naďalej zvládala, pani ministerka, všetky tie ťažké situácie, ktorým čelíš," zagratuloval svojej kolegyni Denisi Sakovej premiér Peter Pellegrini s kyticou. Chtiac-nechtiac jej však jednu takú pripravil on sám. Nuž a čo by si taká ministerka vnútra priala? Sú to napríklad nové policajné služobné kartičky, prostredníctvom ktorých sa bude dať bezpečnejšie lustrovať. "Ako prvý krok nás čakajú rokovania s úradom podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu, pretože by sme radi celý projekt odfinancovali z európskych štrukturálnych fondov," hovorí Denisa Saková.

"Suma, o ktorej sme hovorili, je zhruba 13 miliónov eur," upresňuje Richard Raši. Otázkou teraz je, či vôbec bude čo z európskych peňazí preplácať. Peter Pellegrini totiž ministerke Sakovej a Milanovi Lučanskému odkazuje: choďte na to úplne inak.

"Načo ministerstvo vnútra vydáva občianske preukazy s čipom, ktoré mi dovoľujú prepísať auto, nehnuteľnosť, nahliadnuť do všetkých možných štátnych databáz s tým, že každý vie, že som to ja. Tak si myslím, že budem najprv nabádať ministerstvo vnútra a policajný zbor, aby možno najprv našli systém, aby si každý policajt najprv vybavil občiansky preukaz s čipom a aby pri každej lustrácii do tej čítačky ten svoj preukaz použil," povedal premiér.

Vicepremiér Raši potom vymenoval rôzne druhy výpisov, ktoré si už po novom budú musieť úradníci vyhľadávať sami a nebudú musieť ľudí volať na úrady. Patria medzi ne aj potvrdenia o návšteve školy, ktorých sa na Slovensku ročne vydá približne 1.200.000.

Ak sa neobjaví žiadny politický zádrheľ, tínejdžeri by mali mať možnosť používať elektronické občianske preukazy už cez leto.

Služobné digitálne preukazy považuje za prioritu aj staro-nový policajný prezident:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

13:45 Súdna sieň
15:00 Kutyil s.r.o. II.
15:50 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
13:45 Dovidenia, stará mama ! II.
14:20 Profesionáli
15:15 Nákupné maniačky
14:00 JAG V.
15:00 Kosti
16:00 Doktori II.
14:05 Robošváb II.
14:30 Sherm a jeho mikróby
14:45 Ferdo Mravec
13:00 American Teen
14:50 Růžový a černý
16:40 Pan Dokonalý