Ministerka pôdohospodárstva odmietla vymenovať Rastislava Huttu za riaditeľa Štátnych lesov TANAP-u

13.03.2019 13:01 Noviny.sk Slovensko

Ministerka pôdohospodárstva odmietla vymenovať Rastislava Huttu za riaditeľa Štátnych lesov TANAP-u

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná nevymenuje Rastislava Huttu za riaditeľa Štátnych lesov Tatranského národného parku. Podľa slov Matečnej za jej rozhodnutím stojí aj Dankova SNS. V najbližšom období by malo byť vypísané nové výberové konanie.

"Nestotožňujem sa so závermi výberovej komisie a pána nebudem menovať za riaditeľa štátneho podniku. Za týmto mojím rozhodnutím stojí aj Slovenská národná strana a Andrej Danko. Táto téma je pre mňa úplne uzatvorená," podotkla Matečná a dodala, že vypíšu nové výberové konanie. Pre Matečnú je nepochopiteľné, že na takúto pozíciu sa prihlásili len dvaja uchádzači a na výberovom konaní bol prítomný len jeden. "Získať ľudí na takéto pozície je veľmi zložité a nikto nechce zobrať zodpovednosť. Je jednoduchšie komentovať hospodárenie TANAP-u pri počítači alebo z europarlamentu, ako ho riadiť," konštatovala.

Výberové konanie na nového riaditeľa vypísalo ministerstvo pôdohospodárstva na 19. februára. Z dvoch prihlásených záujemcov sa na ňom zúčastnil len jeden uchádzač, Rastislav Hutta. Výberová komisia overila jeho odborné znalosti, manažérske schopnosti a všeobecný prehľad a na základe zhodnotenia výsledkov ho po osobnom pohovore odporučila vymenovať za riaditeľa Štátnych lesov TANAP-u. Hutta mal nastúpiť na miesto odvolaného šéfa Pavla Fabiana.

Podľa obchodného registra Hutta v nedávnej dobe bol alebo stále je konateľom, spoločníkom alebo členom predstavenstva v 29 spoločnostiach ako napríklad Tatra development group, Skilandia, Eenergia, Interwood, Koliba Bešeňovka či Liptovská investičná spoločnosť.

Zdroj: noviny.sk/sita

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

20:35 12 hrdinov
23:10 Agentka v utajení
01:25 Môj príbeh
20:30 Vtedy v Kalifornii
22:35 Vaša výsosť
00:30 Horúce strely 2
21:55 Spravodlivosť v krvi IX.
22:50 Walking Dead IX.
00:00 Kráľovná juhu III.
22:15 Rev a motoroví miláčikovia I.
22:40 Požiarnik Sam IX.
22:55 Okido II.
20:15 Escobar
22:25 Poznáš muže svých snů
00:00 Modré diamanty