SHMÚ vydalo výstrahu 1. stupňa pred snežením. Napadnúť má niekoľko centimetrov

26.11.2018 16:00 Noviny.sk Slovensko
SHMÚ vydalo výstrahu 1. stupňa pred snežením. Napadnúť má niekoľko centimetrov Zdroj: noviny.sk
BRATISLAVA / Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 1. stupňa pred snežením. Platiť bude na viacerých miestach Slovenska. V okrese Bratislava a Košice majú ľudia očakávať snehové zrážky už v utorok. Napadne niekoľko centimetrov.

Na Slovensku sa tento týždeň ochladí a v niektorých oblastiach bude snežiť. SHMÚ vydal na pondelok a utorok výstrahu 1. stupňa pred snežením pre okresy Poprad, Kežmarok, Levoča, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Sabinov, Prešov, Bardejov a Svidník, kde začne snežiť v pondelok poobede. Spadnúť môže okolo 20 centimetrov snehu.

V utorok platí výstraha prvého stupňa pred snežením aj v okresoch Bratislava a Košice, kde môže nasnežiť okolo päť centimetrov. Na severe a východe Slovenska bude aj silný vietor a môžu sa tvoriť snehové jazyky.

Tento týždeň sa podľa SHMÚ na Slovensku výrazne ochladí. "Ochladenie sa bude týkať nielen vysokých a stredných polôh, ale postupne ho pocítime aj v nižších polohách," informoval SHMÚ. V strede týždňa očakávajú meteorológovia výrazný pokles nočnej teploty vzduchu, vyskytnú sa aj celodenné mrazy. Počas najchladnejších dní vystúpi na juhu teplota vzduchu len slabo nad nulu, na severe bude maximum teploty len okolo -5 stupňov Celzia. V noci bude postupne na celom území mrznúť, pričom v dolinách a kotlinách môže teplota vzduchu klesnúť až na -15 stupňov.

Vysoké Tatry majú problém so snehom. Pozrite si reportáž priamo z hôr:

Zdroj: noviny.sk/sita

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

17:40 Súdna sieň
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:55 Profesionáli II.
18:55 Fórky, vtipky XXVII.
19:25 Fórky, vtipky XXVII.
18:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas IX.
19:00 Fantastické torty
20:10 Vtierka Castle III.
18:10 Požiarnik Sam IX.
18:25 Jahôdka a jej kamaráti I.
18:55 Viking Vicky
17:05 Breakdance Girl
18:40 Angele a Tony
20:15 Pohanský král