EXKLUZÍVNE FOTO: Čo si to Robert Kaliňák kreslil počas príhovoru ministerky Sakovej?

EXKLUZÍVNE FOTO: Čo si to Robert Kaliňák kreslil počas príhovoru ministerky Sakovej?

BRATISLAVA / Kým ministerka vnútra Denisa Saková vysvetľovala poslancom NR SR na branno-bezpečnostnom výbore chystané zmeny v európskom vízovom systéme, jej predchodca, dnes už iba poslanec Robert Kaliňák jej nevenoval plnú pozornosť. Kreslil si na podklady rôzne čarbanice a medzi nimi aj medzinárodne zrozumiteľné grafické symboly, za ktoré by školákom hrozilo pokarhanie.

Exminister vnútra sa na výbore zastal aj poslanca Mariána Kotlebu, ktorého bránil pred kritikou Ľubomíra Galka z opozičnej SaS. Po skončení výboru sa Kaliňák ponáhľal preč a TV JOJ na otázky neodpovedal.

Urobil tak až na tlačovej konferencii strany Smer- SD, ktorá sa týkala obedov pre deti zadarmo. Tam na otázky v prípade uneseného Vietnamca a slovenskej žiadosti o prelet nad Poľskom vyhlásil, že podobných žiadostí oznámených na poslednú chvíľu bolo viac aj vlani v lete. 

Téma preletu slovenského vládneho špeciálu sa mala riešiť aj na zahranično-politickom výbore, ten ale nebol uznášaniaschopný, pretože poslanci za vládne strany sa na výbor nedostavili. Odpovede na otázky o žiadosti, v ktorej bol na poslednú chvíľu uvedený vtedajší minister vnútra Slovenska tak možno zaznejú až na ďalšom plánovanom zasadnutí výboru, ktorý sa koná o týždeň.

Jeden z poslancov sa vyjadril, že sa slučka zaťahuje a Robert Kaliňák podľa neho môže skončiť aj vo väzení. Kto to bol sa dozviete v reportáži Daniela Levického Archleba. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

12:40 TOP STAR
13:30 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
15:20 POLICAJTI V AKCII
12:45 Fakty a fikcie II.
13:45 Fórky, vtipky XXVII.
14:10 Simpsonovci XIV.
11:00 Spravodlivosť v krvi VIII.
13:00 Dr. House V.
14:00 Stratené duše V.
12:35 Albert pozná prírodu najlepšie
13:10 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
13:20 Bratia Flubovci
12:35 Píseň mého srdce
14:30 Nejkrásnější den
16:35 Breakdance Girl