Turistu po niekoľkých dňoch našli mŕtveho. Na tele mal stopy po útoku medveďa

Turistu po niekoľkých dňoch našli mŕtveho. Na tele mal stopy po útoku medveďa

STRÁŽOVSKÉ VRCHY / Šesť dní hľadali policajti, záchranári a dobrovoľníci v Strážovských vrchoch 41 ročného Jozefa. Nevrátil sa z túry. Vo štvrtok podvečer našli jeho nehybné telo v strmom zráze. Všetko nasvedčovalo tomu, že sa stal obeťou útoku medveďa. Súdna pitva ale predbežne určila úplne inú príčinu smrti.

Jozefa niekoľko dní hľadalo desiatky policajtov a dobrovoľníkov. Nakoniec ho našli jeho kolegovia. Nezvestný bol od soboty, kedy išiel na Kľak v Prievidzskom okrese, kde plánoval vyjsť na tri tunajšie vrchy. Keď však neprišiel domov, jeho manželka zalarmovala policajtov. Tí zorganizovali rozsiahlu pátraciu akciu.

Jeho nehybné telo našli vo štvrtok popoludní. Ležalo v skalnom zráze v sedle pod čelom a na tele mal stopy po uhryznutí. "Bol kúsok od chodníka, išiel hrebienkom a podľa všetkého ho napadla nejaká zver. Pravdepodobne medveď," usúdil horský záchranár Peter Rožtek. Obyvatelia obce potvrdili, že sa po okolí potuluje skupina medveďov.

Podľa informácií TV JOJ z prostredia ľudí ktorí Jozefa našli, ležal na chrbte v strmom zráze. Turistické palice našli asi 30 metrov od tela. Na zemi boli stopy krvi. ​"Keď ho napadla nejaká zver, tak on sa pravdepodobne spúšťal takým strmím žľabom a tam zostal," myslí si Rožtek. 

Obhliadajúci lekár na mieste nevylúčil cudzie zavinenie a preto telo odviezli na pitvu. Podľa jej predbežných výsledkov to vyzerá tak, že Jozef nezomrel ani po útoku človeka, ani zvieraťa. "S najväčšou pravdepodobnosťou príčinou smrti 41-ročného turistu bola mozgová smrť v dôsledku tupého úrazu hlavy, ktorý utrpel pádom z výšky v členitom horskom teréne," informuje hovorkyňa krajskej polície, Elena Antalová. 

Horskí záchranári napriek tomu varujú. V tomto období sú medvede veľmi aktívne a preto treba byť ostražitý. 

Pozrite si archívnu reportáž o nezvyčajnom chovaní vlkov. Cyklisti museli pred nimi vyliezť na strom: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

20:35 Núdzový let
23:10 Až na dno
01:35 Na výlete
20:25 Navždy v mojom srdci
22:35 Stávka na nevestu
00:30 Špeciálna jednotka
21:00 Kosti XII.
21:55 Staroveké proroctvo
22:55 Vikingovia V.
21:35 Krtko
22:05 Kúzlovanie
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:15 Bod zlomu
22:15 Rukojmí
23:55 Za hranici