Jasno
-2°
Bratislava
Vratko
29.11.2023
V rekreačnom stredisku uhorela žena
Zdielať na

V rekreačnom stredisku uhorela žena

Zdroj: David M*/ilustračné

Na základe nálezu z vonkajšej ohliadky bol pravdepodobnou príčinou smrti popáleninový šok v kombinácii s dusením zo splodín horenia.

V sobotu pol hodiny pred polnocou v Dolnej Lehote v Breznianskom okrese začal z nezistených príčin horieť rekreačný dom, ktorého majiteľom je 62-ročný Holanďan.

Pri požiari zomrela jeho 52-ročná priateľka. Požiar lokalizovali hasiči z Brezna. Na miesto sa dostavil znalec z odboru súdneho lekárstva, ktorý pri ohliadke ohoreného tela ženy nijaké viditeľné známky násilia nezistil.

Na základe nálezu z vonkajšej ohliadky bol pravdepodobnou príčinou smrti popáleninový šok v kombinácii s dusením zo splodín horenia. Agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Majiteľa domu hospitalizovali s ľahkou intoxikáciou oxidom uhoľnatým a v nemocnici mu ošetrili aj drobné rezné poranenia na prstoch rúk. Dnes sa na miesto dostavil zisťovateľ požiarov z Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Brezno a odborníci Kriminalisticko-expertízneho ústavu.

Výšku škody určia dodatočne po vypočutí poškodeného. Vyšetrovateľ v Brezne začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a nariadil vykonať súdnu pitvu. Za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Zdielať na

Najčítanejšie správy