Mladá žena porodila do latríny. Nikto v jej okolí netušil, že je tehotná

Mladá žena porodila do latríny. Nikto v jej okolí netušil, že je tehotná

PRIEVIDZA / V obci Tužina porodila 30-ročná žena dieťa v latríne. Nikto vraj netušil, že je tehotná. Večer ju začalo bolieť brucho, nadránom utekala do latríny a o pár minút už bolo na svete zdravé dievčatko. O prípad sa začala zaujímať polícia, ale aj sociálne pracovníčky.

Žena údajne o tom, že je tehotná netušila. Nakoniec porodila v latríne. Myslela si, že je jej nevoľno z jedla, preto nad ránom utekala na toaletu odkiaľ zakričala na svojho muža. V momente, keď k nej muž dobehol, dievčatko už bolo na svete. "Detskými nožničkami prestrihla pupočnú šnúru," uviedol otec rodičky.

O pár minút prišli na miesto záchranári aj polícia. "Privolaná posádka hneď poskytla zdravotnú starostlivosť novorodencovi. Matka dieťaťa bola pri vedomí, sama sa pohybovala," uviedla hovorkyňa FALCK Katarína Naciniaková.

Ženu spolu s bábätkom záchranári transportovali do bojnickej nemocnice. "Prijatá bola pacientka, ktorá porodila dieťatko doma, nie úplne štandardne. Dieťa dopadlo dobre, k matke sa nevyjadrujem, tá je v poriadku," povedal námestník nemocnice v Bojniciach Jozef Kubík.

Tridsaťročná Gabriela je matkou dvoch detí. O tom, že čaká tretie dieťa podľa jej otca nikto nevedel. "Prievidzskí policajti sa týmto prípadom zaoberajú," povedala policajná hovorkyňa v Trenčíne Elena Antalová. Pomery v rodine sa chystajú prešetrovať aj sociálne pracovníčky. Podľa starostu sa mama o svoje deti stará dobre. "Matka je vzorná, chodí poctivo do práce. Chodia tam kontroly, o deti je dobre postarané," uviedol starosta obce Miroslav Dzina. 

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:50 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:05 Dobrá manželka VII.
05:50 IQ TAXI
06:15 Súdna sieň
05:20 Panelák
06:05 TIPOS INFO
06:15 Kutyil s.r.o. II.
05:20 Sam a Max
05:40 Príšerky zo skúmavky
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:45 Let’s Dance: Revolution
07:35 Zlatý holky
09:30 Belmondo