Pegy má tri roky a rypák. Dom svojich majiteľov stráži ako poctivý pes

Pegy má tri roky a rypák. Dom svojich majiteľov stráži ako poctivý pes

ZLATÉ MORAVCE / Rodina zo Zlatých Moraviec má nezvyčajného domáceho miláčika. Ich dom stráži prasa Pegy, ktoré sa naučilo aj niekoľko povelov. Gottingenské prasiatko miluje svoju rodinu a dobré jedlo. Dvor, na ktorom žije považuje za svoje teritórium a podľa toho sa aj správa.

Pegy má tri roky a rodina ju kúpila ako dvojmesačnú. Od prvého momentu je miláčikom celej rodiny, ktorá nečakala, že Pegy narastie do väčších rozmerov. "Povedali nám, že trocha narastie, ale že nebude veľká. Nakoniec nám narástla," uviedol majiteľ Pegy, Martin Valach. V súčasnosti má prasiatko už okolo 50 kilogramov. 

Majiteľ Martin naučil Pegy aj viaceré povely. Trvalo mu to asi pol roka. Prezradil ale, že je dosť tvrdohlavá. Dvor, ktorý stráži, považuje za svoje teritórium a dokonca sa bez problémov pustí aj do psa. So sliepkami ale problém nemá. So svojím majiteľom obľubujú aj prechádzky, dokonca chodí na vôdzke aj do mesta. Podľa majiteľa je prasiatko čistotné, inteligentné a dokáže byť dobrým spoločníkom. Nesmie sa ale nudiť, pretože potom dokáže narobiť neplechu. Majiteľ tvrdí, že prasiatko je na chov nenáročné, ale potrebuje neustálu spoločnosť svojej rodiny. 

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
17:55 #18 Šarky ďakuje(me)
19:30 TIPOS INFO
19:40 ŽREBOVANIE
19:00 Súdna sieň
20:10 Kosti X.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VI.
19:20 Strážca vesmíru Roger
19:40 Sníček
20:00 Príbehy dvoch myší
18:30 Ohnivý armagedon
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: S kůží na trh
22:05 Kolonie