Mikuláš na Slovensku. Na starom vlaku po zasneženej trati

Mikuláš na Slovensku. Na starom vlaku po zasneženej trati

MEDZILABORCE / Na starom vlaku po zasneženej trati - na takúto dobrodružnú cestu sa vydali desiatky detí z Humenného a Medzilaboriec. Náročnú trať s poriadne veľkým stúpaním však s nimi absolvoval aj Mikuláš. Jazda naprieč zasneženou krajinou sa ale skončila niekoľko kilometrov pred cieľom. Vlak totiž v ťažkom snehu uviazol. Deťom to ale vôbec neprekážalo. Spievali, guľovali sa... a dokonca mali aj ohňostroj.

Do stanice v Medzilaborciach prichádza vlak z roku 1981 a čaká ho neľahká jazda. Cieľ cesty je Palotský tunel. "Spolu sa chceme nielen povoziť na vláčiku ale aj rozdať darčeky," hovorí Mikuláš. "Možno sa nám to podarí a vyjdeme na ten Palotský tunel, snáď to zvládne tá mašinka," povedal primátor Medzilaboriec Vladimír Višňovský. 

"Je to trať po ktorej momentálne nepremávajú vlaky, môže sa stať, že spadne konár tak sme tu preto, aby sme vedeli vlak bezpečne zastaviť," informuje člen Podvihorlatského železničného spolku Ivan Bogdan. Spadnuté konáre našťastie cestu neskrížili, no čosi iné.

Deti po celý čas vo vlaku spievali a nevedeli sa dočkať kedy dôjdu do tunela. Mikluášsku jazdu vlakom deťom pripravili šikovní chlapi z Podvihorlatského železničného spolku. Deti boli nadšené. A to, že vlak nedošiel do tunela, vôbec nikomu nevadilo.

Pozrite sa, ako to vyzeralo v iných kútoch Slovenska:

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:35 K-9: Legenda o stratenom poklade
07:30 Simpsonovci XII.
08:00 Simpsonovci XIII.
06:25 Hviezdna brána: Atlantída II.
07:15 POSTAVÍME, OPRAVÍME, ZVEĽADÍME
08:15 NOVÁ ZÁHRADA
06:15 Nevesta pre milionára V.
08:00 Ako sa stavia americký sen
10:00 Dr. Dokonalý
06:00 Tučniak Pecola
06:30 Príbehy vreckových dráčikov
06:55 Maxík
05:45 Kdybych měl křídla
07:20 Domácnost naruby
09:05 Arrietty ze světa půjčovníčků