Mikuláš na Slovensku. Na starom vlaku po zasneženej trati

Mikuláš na Slovensku. Na starom vlaku po zasneženej trati

MEDZILABORCE / Na starom vlaku po zasneženej trati - na takúto dobrodružnú cestu sa vydali desiatky detí z Humenného a Medzilaboriec. Náročnú trať s poriadne veľkým stúpaním však s nimi absolvoval aj Mikuláš. Jazda naprieč zasneženou krajinou sa ale skončila niekoľko kilometrov pred cieľom. Vlak totiž v ťažkom snehu uviazol. Deťom to ale vôbec neprekážalo. Spievali, guľovali sa... a dokonca mali aj ohňostroj.

Do stanice v Medzilaborciach prichádza vlak z roku 1981 a čaká ho neľahká jazda. Cieľ cesty je Palotský tunel. "Spolu sa chceme nielen povoziť na vláčiku ale aj rozdať darčeky," hovorí Mikuláš. "Možno sa nám to podarí a vyjdeme na ten Palotský tunel, snáď to zvládne tá mašinka," povedal primátor Medzilaboriec Vladimír Višňovský. 

"Je to trať po ktorej momentálne nepremávajú vlaky, môže sa stať, že spadne konár tak sme tu preto, aby sme vedeli vlak bezpečne zastaviť," informuje člen Podvihorlatského železničného spolku Ivan Bogdan. Spadnuté konáre našťastie cestu neskrížili, no čosi iné.

Deti po celý čas vo vlaku spievali a nevedeli sa dočkať kedy dôjdu do tunela. Mikluášsku jazdu vlakom deťom pripravili šikovní chlapi z Podvihorlatského železničného spolku. Deti boli nadšené. A to, že vlak nedošiel do tunela, vôbec nikomu nevadilo.

Pozrite sa, ako to vyzeralo v iných kútoch Slovenska:

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
20:35 V SIEDMOM NEBI
23:00 Nabúchaná
19:40 Profesionáli
20:35 Len trošku šťastia
22:45 Umelá inteligencia
20:10 Kosti
21:00 Myšlienky vraha: Za hranicami
22:55 ŽREBOVANIE
20:25 Robošváb II.
20:50 Sherm a jeho mikróby
21:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
20:15 Druhá šance
22:05 Okamžik vzkříšení
00:00 Muž na pravém místě