Spor Fica s Matovičom pokračuje. Dokumenty hľadal na babkinej povale

Spor Fica s Matovičom pokračuje. Dokumenty hľadal na babkinej povale

BRATISLAVA / Po tom, čo médiami preletela výpoveď údajného bieleho koňa Pavla Vandáka, na ktorého Igor Matovič v roku 2008 previedol nefungujúcu živnosť, sa vyjadril Matovič. Tvrdí, že je to predvolebná hra Roberta Fica. Nepomohol si ale ani svojimi vyjadreniami. Najprv totiž tvrdil, že celú účtovnú dokumentáciu dal Vandákovi, a ten ju mal odniesť do zberu. Následne sa objavila Vandákova vypoveď na polícii, podľa ktorej mal učtovníctvo odviezť v aute samotný Matovič. A tak Matovič prišiel s verziou, že škatule s účtovníctvom má v dome svojej starej mamy.

Jediný bod, v ktorom sa Matovič a Fico zhodnú je, že celú vec majú doriešiť orgány činné v trestnom konaní. Aj napriek výpovedi Vandáka, ktorá mala potvrdzovať obvinenia premiéra, Matovič tvrdí, že nič z toho nie je pravda a že Vandáka na túto výpoveď niekto naviedol.

Bez dôkazov

"V jednom riadku tvrdí, že on nemal potuchy o pohľadávkach a sedem riadkov pod tým, už o nich potuchy má. On sa zobudí po ôsmich rokoch a čuduj sa svete, 25 dní pred voľbami," hovorí Matovič.

"Ak je tu niekto, kto si svoju kariéru buduje na obviňovaní iných, bez dôkazov a tvrdení, že on sám je čistý, je verejne silný záujem vedieť, či takýto čistý život vedie," povedal premiér Robert Fico.

V zbere, alebo u babky

Premiér Matioviča obviňoval z daňového podvodu a zničenia dokumentov. To tvrdil aj Vandák, ktorý sa objavil v pondelok po ôsmich rokoch. Matovič tvrdil, že materiály dal Vandák do zberu, dnes tvrdí, že to tak nemyslel, dokumenty má pri sebe. 

"Naschvál som čakal, s čím prídu. Chcel som ho spochybniť na tom, nech hovorí, že som účtovníctvo zlikvidoval. A nakoniec prídem s tým, že ukážem, že som účtovníctvo nezlikvidoval," vysvetľuje poslanec Matovič.

"Ako je možné, že na predchádzajúcej tlačovej konferencií hovoril, že keď je účtovníctvo v zbere, tak je v zbere. A dnes je účtovníctvo u Matovičovej babky na pôjde," hovorí Fico.

Trestné oznámenie

Vraj zlikvidovanú dokumentáciu išiel štáb televízie JOJ pozrieť na povalu do dedinky neďaleko Trnavy.

"Vystúpenia predsedu OĽaNO na týchto dôkazoch nič nezmenili. Nepredložil žiadny dôkaz, z ktorého by vyvrátil, že fiktívne predal zmluvu bielemu koňovi bez financií," pokračuje Fico.

Na Vandáka Matovič chystá trestné oznámenia, na premiéra podávať nebude. Pozval ho na detektor lži. Zaplatí mu 121 milión korún. "Na cirkusantské návrhy nebudem reagovať," dodáva premiér.

Téme sa venuje redaktorka Lucia Stráňavová:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:15 Súdna sieň
06:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:45 Policajti v akcii
06:45 Prvé oddelenie II.
07:15 Prvé oddelenie II.
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:05 Muž, který zabil Dona Quijota
08:25 Královská noc
10:10 Nádech pro lásku