Nemajú čo jesť, tak kradnú krmivo pre zvieratá

Nemajú čo jesť, tak kradnú krmivo pre zvieratá

SPIŠSKÁ BELÁ / Policajti zo Spišskej Belej už neriešia len zlodejov dreva. Zamestnávajú ich aj zlodeji krmiva, ktoré je určené zvieratám na prezimovanie. Krmivo je totiž zložené aj z vyradených zemiakov a to zlodejov láka. Jeden z nich sa tešil na dobrý obed, ale jeho hrniec ostal prázdny.

Tešil sa, že navarí obed

"Nechaj tam tie vrecia," kričali policajti na zlodejov krmiva pre zvieratá. Niektorí ich nechali na kope, iní sa s vrecami na chrbte rozutekali po lese. Jedného neodradili ani policajti a kráčal s úlovkom popri ceste. Údajne začali niektorí obyvatelia Ihlian a Jurského chovať prasatá a krmivo vraj kradnú práve pre ne.

No 50-ročného Romana sme touto fámou dobre pobavili. "Hovorí sa, že prasiatká budeme chovať, hej? Jesť nemáme čo," hovorí. Romana nesklamala ani tak pokuta, ako to, že musel zemiaky určené pre zvieratá vrátiť. Tešil sa, že z nich navarí dobrý obed.

Nekradnú len krmivo

Poľovníci sú v okolí Spišskej Belej, Ihlian a Jurského už zúfalí. Chcú sa zodpovedne postarať o zvieratá na zimu, ale zlodeji sú rýchli. "Situácia je už roky rovnaká. My nasypeme a zver to nestihne zožrať, lebo skonzumuje to niekto iný," informuje hospodár Peter Firek. Lesná naháňačka zlodeji verzus poľovníci a polícia sa tak opakuje každý rok.

Tresty sú nízke a osadníci múdri. Okolité lesy majú dobre naštudované a je ich veľa. "Oni sú permanentne v lese. Nielen že rozkrádajú naše veci, ale kradnú aj drevo a všetko, čo sa dá speňažiť," tvrdí Firek. Slová poľovníka sa potvrdili aj teraz.

Kým belánski policajti riešili Romana, na druhej strane kopca, lesná stráž prichytila ďalších dvoch. Nie s krmivom, ale s drevom. Aj ich policajti vypočuli a všetko zdokumentovali. "Ide zima, nemáme čím páliť," hovorí jeden z nich.

Téme sa venuje reportérka Zuzana Pojedincová. INFORMÁCIE ONLINE TU.

Zdroj: TV JOJ

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ-Zuzana Pojedincová

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:10 Prvé oddelenie II.
05:20 Prvé oddelenie II.
05:45 Noviny TV JOJ
05:00 Súdna sieň
05:45 Súdna sieň
06:40 Postavíme, opravíme, zveľadíme
05:20 Pod povrchom
06:10 Záchranári
07:15 Skutočné príbehy
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:05 Láska na tři roky
07:55 Altamira
09:40 Zůstaň nablízku