Jasno
13°
Bratislava
Vít
15.6.2024
Nórsko uzavrie svoje hranice pre ruských turistov
Zdielať na

Nórsko uzavrie svoje hranice pre ruských turistov

Zdroj: TV JOJ

Google News Button Sledovať správy

OSLO / Nórska vláda vo štvrtok 23. mája schválila dodatočné obmedzenia vstupu pre Rusov do ich krajiny.

​Nórska Vláda od 29. mája zavedie dodatočné obmedzenia vstupu pre občanov Ruska, ktorí do Nórska prichádzajú za turistikou a "inými nepodstatnými účelmi," uvádza vo vyhlásení zverejnenom v stredu webovej stránke kabinetu. Informujú o tom agentúry Reuters a AFP. Podľa AFP tak ruskí turisti prídu o posledný priamy vstup do schengenského priestoru.

Ruskí občania mohli doteraz prekračovať nórske hranice cez jediný hraničný priechod Storskog-Boris Gleb. Ministerka spravodlivosti a verejnej bezpečnosti Emilie Engerová Mehlová vo vyhlásení uviedla, že Nórsko sa k tomuto kroku rozhodlo v reakcii na inváziu Ruska do Ukrajiny. Zákaz sa týka tak ruských občanov, ktorí získali nórske turistické vízum pred sprísnením pravidiel po začiatku agresie vo februári 2022, ako aj držiteľov víz vydaných inou krajinou schengenského priestoru.

Výnimku budú mať Rusi, ktorí cestujú za rodičmi, manželkami alebo manželmi či deťmi žijúcimi v Nórsku, ako aj tí, ktorí cestujú za prácou alebo štúdiom do Nórska alebo iných krajín schengenského priestoru.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy